Fussball, Europa League, Deutschland, Herren, Saison 2023/2024, Achtelfinale Rückspiel, BayArena Leverkusen, Bayer Lever
Xabi Alonso e sigur! Ce echipă vede favorită la câștigarea Europa League: o poate întâlni în finală
profimedia-0849782741
Știm sferturile de finală UEFA Europa League! Cu cine au picat Liverpool, AC Milan și Bayer Leverkusen
COLAJ BUN
Gică Craioveanu a spus ce n-a moștenit Ianis Hagi de la tatăl său: ”N-are cum să o aibă”
LIVE Liga Digi Sport

Video&Foto Atac violent în meciul Rangers - Slavia Praga! Portarul ceh a rămas întins pe gazon, după o intrare cu talpa în față

18.03.2021, 23:31

Ondrej Kolar, portarul Slaviei Praga, a fost victima unui atac violent în minutul 60 al meciului cu Rangers, din optimile Europa League.

Portarul Slaviei, scos cu targa de pe gazon în meciul cu Rangers / Foto: Captură Digi Sport
  • SuperLiga: Voluntari - Hermannstadt, vineri, 17:30, DGS 1

• SuperLiga: Sepsi - CFR, vineri, 20:30, DGS 1

În încercarea de a juca o minge trimisă către careul ceh, Kemar Roofe, trimis în teren cu doar cinci minute înainte de Steven Gerrard, l-a lovit direct cu talpa în față pe Ondrej Kolar, care a rămas întins pe gazon.

Intrarea dură a lui Kemar Roofe din meciul cu Slavia / Foto: Captură Digi Sport

Atac violent în meciul Rangers - Slavia Praga

Atacantul lui Rangers a văzut roșu direct din partea arbitrului, în timp ce Ondrej Kolar a avut nevoie de intervenția echipei medicale.

După ce a fost îngrijit pe gazon timp de câteva minute, Ondrej Kolar a fost înlocuit cu Matyan Vagner, goalkeeper de 18 ani aflat la debutul în tricoul formației de seniori a Slaviei Praga.

Eliminarea lui Kemar Roofe a venit la scorul de 1-0 pentru Slavia, formația la care Nicolae Stanciu a fost titular, la care echipa cehă este calificată în sferturile Europa League, după 1-1 în turul de la Praga.

Etichete: kemar roofe , rangers slavia praga

O profesoară de engleză și-a pierdut locul de muncă după ce colegii i-au aflat secretul

O profesoară de liceu în vârstă de 50 de ani a fost nevoită să-și dea demisia după ce contul ei...

aza3
Nu se mai ascund! Internaționalul român și-a făcut publică relația

Chetă pentru un violator: cine a plătit, de fapt, milionul de euro care l-a scos pe Dani Alves din închisoare
Dani Alves is released on bail from Can Brians jail
După 57 de ani, recordul e istorie! Un puști a reușit să îl întreacă pe marele Arnold Schwarzenegger
327210115_214907157678345_2804730496893185967_n
Antrenorul care a semnat cu Petrolul
petrolul
Se îngroașă "gluma": Napoli a intrat și ea în cursa pentru un jucător din SuperLiga României!
profimedia-0774483276
COLAJ BUN

O nouă eră la Liverpool: s-a trimis oferta de 80.000.000€ pentru înlocuitorul lui Mo Salah!
A general view of a corner flag at Anfield, Liverpool. Picture date: Thursday February 10, 2022.
”L-ați vedea pe Mihai Rotaru să meargă în galerie ca Dan Șucu?”. Replica lui Ivaylo Petev a venit pe loc