accidentare benzar

Pierdere mare pentru FCSB! Benzar s-a accidentat. Dică a anunţat cât va lipsi internaţionalul

Dică a explicat decizia "genială": "Asta le cer jucătorilor!" Ce spune despre titularizarea golgheterului

accidentare benzar1

Enache a intrat în locul lui Benzar, scos pe brațe, dar a văzut alt meci: "Este bine că nu ne-am accidentat!"

dica victorie uel

19.10.2017, 22:38
  • Handbal feminin, Champions League: CSM București - Gyor (vineri, ora 20:30, Digi Sport 1)

Hapoel Be'er Sheva - FCSB 1-2. Harlem Gnohere și Nicolae Dică au fost principalii actori în victoria obținută de FCSB joi seară în Israel.

Antrenorul și-a ținut pe banca de rezerve principala "gură de foc" din acest sezon, iar nouarul a intrat în repriza a doua și a rezolvat meciul cu două goluri în decurs de 5 minute, primul dintre ele înscris la 22 de secunde de când îl înlocuise pe Florin Tănase.

"Au pus presiune pe noi, apoi a fost introducerea Bizonului și am reușit să marcăm două goluri și să câștigăm 3 puncte. Am vorbit cu Bizo azi înainte de joc și i-am explicat de ce nu joacă de la început. L-am preferat pe Tănase vârf, ca să fim mai dinamici și să cerem mingea între linii. Erau spații mari între fundașii centrali și mijlocași.

În a doua repriză mă gândeam să îl introduc proaspăt pe Gnohere, gândindu-mă că vom conduce sau va fi egal și vom avea nevoie să ținem mai bine de minge. Mă bucur pentru Bizo că a înțeles, a intrat și a marcat două goluri. A dat dovadă de profesionalism și asta le cer jucătorilor. Nu avem titulari și rezerve, important e să dea totul pe teren atunci când intră", a spus Nicolae Dică, la postul de televizune ProX.

Gnohere (29 de ani) a ajuns la 7 goluri în acest sezon și este cel mai bun marcator de la FCSB. Pe lângă cele două reușite de la Be'er Sheva, mai are 5 în campionat.

Al doilea marcator de la FCSB în actuala stagiune este Florinel Coman, cu 5 goluri (4 în Liga 1 și unul în Europa League), urmat de Dennis Man, cu 4 reușite - toate în Liga 1.

La nici două luni de la deschidere, Garda Financiară trimisă de concurenţă era cât pe ce să închidă...

Exclusiv Alarmă la FCSB: Gnohere, OUT cu CFR şi cu Dinamo! Ce spune regulamentul

Ce scrie presa japoneză despre românii „rușinați” care i-au cerut scuze premierului Abe, după „vizita lipsită de diplomație”

Video Target pentru Gnohere! ”Vreau să fie golgheter și să dea 30 de goluri”