rivaldinho-3

Rivaldinho a marcat la debutul în cupele europene: ”A fost un gol fantastic”

Mutu: ”Primele 20 de minute au fost slabe, am fost fricoși. Golul lui Rivaldinho ne-a trezit!”

gol milan

Video Debut cu gol pentru Ricardo Rodriguez la Milan. Primul gol al rossonerilor în România

dinamo-5

27.07.2017, 22:44

Dinamo a reușit un rezultat bun contra spaniolilor de la Athletic Bilbao, în prima partidă din turul trei preliminar al Europa League, scor 1-1. Bucuria roș-albilor este îndreptățită, mai ales că bascii au condus, dar repriza a doua a fost a ”câinilor”, mai ales după golul absolut magnific marcat de Ronaldinho.

Și Adrian Mutu, directorul general al ”câinilor”, a lăudat prestația elevilor lui Cosmin Contra, dar a și recunoscut că în prima parte a partidei cei de la Bilbao au dominat liniștit, profitând de o teamă a dinamoviștilor.

”Primele 20 minute au fost mai slabe, am început cu frică și s-a văzut că băieții aveau trac. Fotbaliștii noștri nu au avut curaj să iasă mai mult din jumătatea proprie și să construiască.

Însă, ne-a trebuit un gol ca să ne trezească. Am făcut un meci bun, am ieșit onorabil, zic eu, din această încleștare. E un rezultat foarte bun pentru noi, chiar dacă ei au prima șansă”, a spus Mutu, după meci.

PROGRAMUL CANALELOR DIGI SPORT

”Briliantul” crede însă că bascii au trecut la conducere în urma unei faze care nu a fost tratată cum trebuie de către brigada de arbitri. În plus, Mutu spune că golul lui Nemec a fost anulat incorect!

”La golul lor, a fost fault la Filip iar la golul lui Nemec nu a fost ofsaid, din ce am înțeles, așa că ne simțim nedreptățiți (n.r. - râde), a mai spus Mutu.

Într-un final, oficialul roș-albilor a vorbit și despre prezența la meci a lui Rivaldo.

”Prezența lui Rivaldo în tribune a fost importantă și pentru public. Să ai un Balon de Aur în prezent la un meci al lui Dinamo, e bine.

Publicul a făut o atmosferă incredibilă și azi cred că și băieții s-au ridicat la nivelul galeriei, într-un meci cu o asemenea echipă”, a mai spus Mutu.

L-a ”uns” căpitan, dar Miriuță rămâne fără el. Filip, tot mai aproape de Hajduk!

steliano filip

Primul oraș de provincie din România care ar putea avea metrou

Dinamo, amical cu Austria Viena în Cipru! Programul partidelor de pregătire și situația lui Penedo