Koln fani

Video 20.000 de fani ai lui Koln au blocat Londra! Startul meciului cu Arsenal, amânat cu o oră

Trei minute incendiare pe Arena Naţională! Cehii au izbit transversala şi Budescu a deschis scorul

pen budi1

FCSB a deschis scorul cu Plzen dintr-un penalty controversat. A fost fault la Budescu?

budescu

14.09.2017, 22:38
  • Fotbal, Liga 1: Astra - Dinamo (sâmbătă, 19:45, Digi Sport 1) şi Iaşi - Viitorul (sâmbătă, 19:45, Digi Sport 2)

• Tenis: WTA Dubai (FINALA), Digi Sport 2: E. Svitolina - D. Kasatkina e sâmbătă, la ora 17:00

FCSB - Viktoria Plzen. Prima repriză de pe Arena Naţională a propus 3 minute incendiare, în care cehii au ratat o ocazie uriaşă, după care Constantin Budescu a deschis scorul.

În minutul 19, apărarea lui Nicolae Dică a fost făcută şah-mat de combinaţia dintre Hrosovsky şi Petrzela, dar şutul celui din urmă a izbit transversala.

La faza următoare de atac, Budescu a primit o pasă pe culoar, dar a fost faultat în careu de Tomas Hajek. "Centralul" partidei, Andris Treimanis, a dictat penalty, iar acelaşi Budescu a transformat fără probleme.

Acesta a fost al patrulea gol înscris de Budescu în toate competiţiile acestui sezon. De asemenea, el şi-a mai trecut în cont şi o pasă decisivă.

Site-ul Ministerului Justiţiei, care a picat încă de aseară, nu funcţionează nici acum. Între timp...

Un fost dinamovist a anticipat dezastrul de la Roma: "Când se concentrează 100%, te umilesc!"