Comunicat dur al CSA Steaua! ”Nu puteți nega realitatea. Să ia măsuri cât se poate de rapid”
Foto Suporterii, revoltați! Cum a numit-o FRF pe CSA Steaua pe site-ul oficial
bogdan lobont
Mesajul lui Victor Angelescu pentru Bogdan Lobonț, înaintea meciului cu FCSB
LIVE Digi Sport Special

Zurich - Steaua 0-0. Echipa lui Reghe, ultima în grupa L, cu şanse minime de calificare

03.11.2016, 09:38

Steaua a remizat cu Zurich, 0-0, şi rămâne fără victorie în grupa L a Europa League. "Roş-albaştrii au avut prima ocazie în minutul 11, când Golubovic a trimis cu capul pe lângă poartă.

zurich-1
  • SuperLiga: Hermannstadt - Botoșani, vineri, 17:30, DGS 1

Zece minute mai târziu, Rodriguez a profitat de o minge deviată de arbitru, însă n-a marcat. "Roş-albaştrii" au ripostat imediat, prin William De Amorim. Moke putea deschide scorul în minutul 35, după o fază superbă, însă Vanins a prins.

Cinci minute mai târziu, Niţă şi-a salvat echipa după un şut al lui Cavusevic. Şi Adi Popa a fost aproape de un gol norocos în minutul 50, după ce a contrat o degajare a lui Vanins. Steaua a cerut penalty în minutul 68, după un contact în careu între Muniru şi Sarr, însă arbitrul a lăsat jocul să continue.

Acelaşi Adi Popa a şutat în plasa laterală în minutul 83, iar partida s-a încheiat 0-0. Steaua a adunat astfel, doar 3 puncte, după patru meciuri, însă mai păstrează şanse de calificare în primăvara europeană.

În celălalt meci al grupei L, Osmanlipsor a reuşit supriză cu Villarreal mulţumită lui Raul Rusescu. Fostul stelist a marcat pentru 2-1, iar echipa sa a urcat pe primul loc în grupă, cu 7 puncte.

LIVE TEXT

Min. 90+4: S-a terminat meciul.

Min. 89: Şutul de la marginea careului trimis de Rodriguez nu ne dă mari emoţii: Niţă prinde fără mari probleme.

Min. 85: Schimbare: Tudorie a intrat în locul lui Muniru.

Min. 83: Adi Popa a fost găsit cu o pasă superbă de De Amorim, dar, în locul unei centrări în forţă, a preferat un şut, care s-a dus în plasa laterală.

# Surpriză mare în Spania: intrat pe teren în minutul 72, Raul Rusescu a marcat golul de 2-1 al lui Osmanlispor, în partida cu Villarreal.

Min. 75: SchimbareSchonbachler intră în locul lui Buff.

Min. 72: Schimbare: Achim intră în locul lui Golubovic.

Min. 70:      Kecojevic este avertizat, după ce a oprit un contraatac periculos al Stelei.

Min. 68: Steaua cere penalty, după un contact în careu între Muniru şi Sarr, la care jucătorul bucureştenilor pare faultat.

Min. 65: Schimbare: Kone intră în locul lui Winter.

Min. 63: Schimbare: Aganovic a intrat în locul lui Bourceanu.

Min. 53:      Muniru este primul jucător avertizat în acest meci, după un joc periculos.

Min. 50: Adi Popa a fost aproape de un gol norocos, după ce a contrat o degajare a lui Vanins, dar portarul gazdelor şi-a reparat greşeala şi a prins.

# Lucrurile revin la normal în Spania: Villarreal a egalat, 1-1, în partida cu Osmanlispor. Hernandez a marcat în minutul 48.

Min. 46: A început actul secund.

Min. 45+1: S-a terminat prima repriză, una care a avut ocazii de ambele părţi, dar scorul a rămas acelaşi, 0-0.

Min. 40: Ocazia meciului le aparţine gazdelor: Cavusevic nu profită de greşelile în lanţ comise de apărarea Stelei şi îl ia la ţintă pe Niţă cu o execuţie din interiorul careului.

Min. 35: Moke ratează cea mai mare ocazie a Stelei: şutează din prima de la marginea careului, după o fază superbă a "roş-albaştrilor", dar Vanins prinde.

Min. 29: Schimbare: Voser s-a accidentat şi îi lasă locul pe teren lui Stettler.

Min. 27: Sarr şutează de la distanţă, din poziţie centrală, dar mingea e pe cadrul porţii şi Niţă prinde fără mari probleme.

Min. 22: Steaua ripostează imediat: Adi Popa centrează din nou bine, dar William De Amorim trimite peste poartă dintr-o poziţie foarte bună.

Min. 21: Ocazie mare de gol a gazdelor: Rodriguez profită de o minge deviată de arbitrul partidei, dar mingea şutată de acesta trece pe lângă poartă.

Min. 11: Steaua ratează prima ocazie a partidei: Adi Popa centrează perfect de pe partea dreaptă, dar lovitura de cap a lui Golubovic din colţul careului mic trece pe lângă poarta gazdelor.

# Calculele se complică în grupa Stelei: Osmanlispor a deschis scorul în deplasarea cu Villarreal, după golul înscris de Webo (min. 8). Rusescu e doar rezervă.

# Ritmul este bun în acest debut de partidă şi datorită temperaturii de 4 grade Celsiuc de la Zurich.

Min. 1: A început meciul.

UPDATE: 21:10: Echipa de start a lui Zurich:

Zurich (4-1-4-1): Vanins - Brunner, Kecojevic, Nef, Voser - Kukeli, Winter, Buff, Sarr, Rodriguez - Cavusevic

Rezerve: Baumann, Chiumiento, Kempter, Kone, Marchesano, Schonbachler, Settler.

UPDATE 19:00 Deşi Becali a anunţat aseară că De Amorim va fi vârf de atac, Reghecampf va miza în avanposturi pe Golubovic, fotbalist care a reuşit un singur gol pentru Steaua.

Echipa de start a Stelei la Zurich:

Niţă - Tamaş, Moke, Toşca, Momcilovic - Muniru, Bourceanu - Adi Popa, Boldrin, De Amorim - Golubovic

Rezerve: Stăncioiu, Simion, Pintilii, Tudorie, Jakolis, Aganovic, Achim.

Etichete: steaua , europa league , fc zurich , live zurich steaua , video zurich steaua , live video zurich steaua

Un cuplu care a cumpărat un conac vechi de 400 de ani a descoperit sub podeaua din bucătărie o comoară

În timp ce-și renovau bucătăria din casa lor veche, doi soți din Dorset, Anglia, au descoperit o...

FC Barcelona v Paris Saint-Germain: Quarter-final Second Leg - UEFA Champions League 2023/24
Notele primite de Istvan Kovacs în marile publicații sportive, după Barcelona - PSG 1-4

Barcelona a fost învinsă la scor de PSG, 1-4, în returul sferturilor de finală ale UEFA Champions...

Pep Guardiola a descris într-un singur cuvânt jocul lui Manchester City cu Real Madrid
"S-a terminat!" Presa catalană nu a avut milă de Istvan Kovacs. Cuvinte greu de digerat pentru centralul român
xavi kovacs (20)
După o lună, Adrian Mutu și-a dat șapca jos! Ce a ieșit
Screenshot 2024-04-02 at 23.10.18
Manchester City - Real Madrid 1-1 (3-4 d.l.d.). ”Galacticii”, în semifinalele UEFA Champions League!

Video S-a scris istorie la Țiriac Open! Performanța remarcabilă a unui jucător de 17 ani
TENIS:JOAO FONSECA-RADU ALBOT, TURNEU TIRIAC OPEN ATP 250 (18.04.2024)
Un fost ”Balon de Aur” s-a autopropus la un club de top: ”E doar o chestiune de timp”
Guardiola pregătește asaltul final, după eliminarea dramatică din UCL! Ținta: fotbalistul de 110.000.000€
Manchester City v Real Madrid, UEFA Champions League, Quarter Final, Second Leg, Football, Etihad Stadium, Manchester, UK - 17 Apr 2024
Reese Witherspoon, în șort de sport, necoafată și nemachiată, într-o zi oarecare. Bucuroasă ca un copil după o întâlnire specială
LPF explică de ce FCSB nu are voie să petreacă după derby-ul cu Rapid: „Ar fi lipsă de respect"
Transferurile iernii n-au confirmat la Universitatea Craiova. Un jucător a plecat deja, alţi doi sunt pe listă
Zendaya, adevărul despre scenele intime din filmul „Challengers”: „Trebuia să ne simțim bine unul cu celălalt”
Shania Twain, „tot mai puțin inhibată” pe măsură ce trec anii. Artista și-a etalat picioarele lungi, într-un body, pe tocuri
Șotronul lui Șucu: culisele unei situații explozive pe care trebuie să o gestioneze la Rapid
50 de mașini electrice, testate pe autostradă. Doar 17 au autonomie peste 300 km. Cine e campioană?
Singurul județ cu două autostrăzi și un aeroport din România. Salvat de infrastructură și investiții masive
A izbucnit în plâns: final dureros al confruntării dintre Badosa și Sabalenka VIDEO
Exclusiv "O să mergi să dai cu târnăcopul". Cum a fost Marius Lăcătuș la un pas să-și rateze cariera de fotbalist