argentina

VIDEO Superclasico, Argentina - Brazilia, nu s-a disputat din cauza ploii. Când se va juca

Atacul dronelor! Muslera a fost la un pas să fie lovit în meciul Ecuador – Uruguay

collage11

VIDEO Seara golurilor superbe. Spania - Anglia 2-0, Franţa - Germania 2-0. Rezultatele amicalelor

muslera-drona

13.11.2015, 11:22

Fernando Muslera a fost protagonistul unui moment mai puțin întâlnit pe un teren de fotbal, joi noaptea, în timpul partidei Ecuador – Uruguay, din preliminariile Campionatului Mondial din 2018. Portarul oaspeților a fost la un pas să fie lovit de o dronă.

În minutul 36 al disputei de la Quito, Muslera s-a trezit cu o dronă scăpată de sub control aterizând la mai puțin de un metru de el. E interesant faptul că posesorul acesteia a aruncat apoi pe teren și telecomanda, pentru a nu mai putea fi identificat de forțele de ordine.

Fără să facă un caz din asta, Muslera a luat drona de pe gazon, telecomanda, și le-a predat unuia dintre oamenii de ordine.

Ecuador a învins Uruguay cu 2-1. Felipe Caicedo a deschis scorul pentru gazde, în minutul 23, iar Edison Cavani a egalat în minutul 49. Francisco Martinez a marcat golul victoriei gazdelor zece minute mai târziu.

Aparent, l-a salvat chiar judecătoarea care acum va face șapte ani de închisoare. Declarația ei i-a...

Galatasaray joacă cel mai important meci al sezonului fără doi oameni de bază

muslera sneijder

Arhiepiscopul Tomisului, IPS Teodosie, urmărit penal de DNA. Acuzațiile grave care i se aduc

Lui Muslera nu-i pasă de înfrângerea de pe "Old Trafford": "Am arătat că putem să jucăm bine oriunde"