captura ronaldinho

Video Încă un moment de magie marca "Ronaldinho"! Gol înscris din jumătatea proprie

Video Grecii au comparat sprintul lui Lucescu de la 4-0 cu Panathinaikos cu cel al lui Mourinho

sumudica pepe

Video Exclusiv Șumudică a explicat conflictul cu Pepe de la pauză! Gestul fundașului față de antrenor, de la final

paok lucescu mourinho

11.12.2017, 13:17
  • Handbal feminin, Champions League: CSM București - Gyor (vineri, ora 20:30, Digi Sport 1)

Răzvan Lucescu traversează o perioadă foarte bună în Grecia, la PAOK, grupare la care fanii visează să ajungă din nou la titlu după peste 30 de ani de pauză. E pe locul doi după 4-0 cu Pantahinaikos, de duminică seară (VIDEO&DETALII) şi are cel mai bun golaveraj dintre primele patru clasate. Lider este Olympiakos, cu 29 de jocuri, plus 15 golaveraj, pe 2 este PAOK, 28 puncte (+16), a treia este Atromitos, 27 puncte (+10), iar a patra AEK, tot 27 (+12), însă ultima are un meci mai puţin disputat.

La al doilea gol al meciului, marcat de Pelkas în minutul 52, Lucescu jr. a făcut un sprint până la colţul terenului, unde a sărit peste grupul de jucători care se bucurau. Iar jurnaliştii greci au comparat imediat fuga românului cu cea a lui Jose Mourinho, în 2014, atunci când Chelsea marca prin Demba Ba golul de 2-0 în minutul 87 al meciului cu PSG. Acum mai mult de trei ani, scorul se făcea 2-0 în sferturile de finală ale Ligii Campionilor, iar la general 3-3, astfel că englezii se calificau în semifinale graţie golului marcat în deplasare.

Mai jos ai video cu golurile marcate de jucătorii lui Lucescu. Cel de-al doilea poate fi văzut în secunda 19, iar bucuria desprinderii a fost atât de mare, încât Răzvan Lucescu, 48 de ani, a ţâşnit spre fanionul de la colţul terenului, acolo unde se bucurau jucătorii.

VIDEO

PROGRAMUL COMPLET AL CANALELOR DIGI SPORT

Ce-i drept, miza era mare. Premiile totalizează 182 de milioane de dolari.

Răzvan Lucescu a ajuns la a 9-a victorie consecutivă în Grecia. PAOK- Smyrnis 3-0

razvan lucescu

Revoltă fără precedent a poliţiştilor

Video PAOK-ul lui Răzvan Lucescu e de neoprit în Grecia: a câştigat al optulea meci la rând