real madrid

Real Madrid joacă în Emirate pentru 3,6 milioane de euro. Premiile la Campionatul Mondial al Cluburilor

Video Keşeru a înscris din nou în Bulgaria. A ajuns la zece goluri în acest sezon

collage-1

Video Statuia lui Maradona a fost dezvelită în Calcutta. ”Zici că e Bobby din Dallas”

Keseru

11.12.2017, 20:50
  • Handbal feminin, Champions League: CSM București - Gyor (vineri, ora 20:30, Digi Sport 1)

Claudiu Keşeru a deschis scorul pentru Ludogorets Razgrad în victoria campioanei Bulgariei cu 2-0, din deplasare, contra lui Pirin Blagoevgrad.

Atacantul român a înscris în minutul 31, direct dintr-o lovitură liberă în care a păcălit zidul advers, şi a fost înlocuit în minutul 82 al partidei din etapa a 20-a a campionatului Bulgariei.

VIDEO GOLUL LUI KEŞERU

Lukoki a marcat celălalt gol al lui Ludogorets, în minutul 33, după o fază la care a contribuit şi Keşeru.

Trupa din Razgrad e prima în clasament, cu 48 de puncte, unul mai mult decât principala urmăritoare, CSKA Sofia. Pirin este pe locul 11, cu 19 puncte.

Keşeru e şi în acest sezon golgheterul lui Ludogorets, cu zece reuşite în 15 meciuri. E al doilea în topul marcatorilor din Bulgaria, în spatele brazilianului Fernando Karanga (CSKA Sofia), care are 17 goluri.

Românul a fost cel mai bun marcator din Bulgaria campionatul trecut, cu 22 de reuşite, după ce marcase de 15 ori şi în sezonul 2015-2016, după ce a fost adus de la Al Gharafa, care îl transferase de la Steaua, actuala FCSB.

VEZI AICI PROGRAMUL COMPLET AL CANALELOR DIGI SPORT

Ce-i drept, miza era mare. Premiile totalizează 182 de milioane de dolari.

Ludogorets i-a adus deja înlocuitor lui Keșeru. Românul, în stand-by

keseru

Revoltă fără precedent a poliţiştilor

Keșeru e tentat să meargă la PAOK, unde ar fi antrenat de Lucescu: "E o variantă foarte interesantă"

keseru

Video De asta e dorit de toată lumea! Keșeru, gol după doar 11 minute în primul amical al lui Ludogorets