claudiu keseru transfer

Keșeru e aproape de contractul vieții! Ofertă de ultimă oră pentru atacantul care se intrase și pe "radarul" FCSB

Video Keșeru a marcat, apoi a declanșat alarma la Ludogorets: "Nu pot rămâne, dacă lucrurile vor continua"

basaksehir adebayor

Foto ”Încercăm să progresăm în fiecare an”. Ironia celor de la Bașakșehir, după 5-1 cu Galatasaray

keseru gol anunt

18.11.2017, 22:23
  • Fotbal, Liga 1: Astra - Dinamo (sâmbătă, 19:45, Digi Sport 1) şi Iaşi - Viitorul (sâmbătă, 19:45, Digi Sport 2)

• Tenis: WTA Dubai (FINALA), Digi Sport 2: E. Svitolina - D. Kasatkina e sâmbătă, la ora 17:00

După ce a primit vestea că este dorit în China, unde i se pregătește un contract consistent, Claudiu Keșeru a făcut un meci bun la Ludogorets și a deschis scorul pentru campioana Bulgariei în victoria cu 3-0 obținută pe terenul lui Lokomotiv Plovdiv. După meci, a făcut o declarație alarmantă pentru clubul său.

Atacantul român a punctat în minutul 14 al întâlnirii de la Plovdiv, cu un șut din întoarcere, din mijlocul careului. Keșeru (30 de ani) a profitat de o inexactitate a apărării adverse. Fundașul care îl marca a respins o centrare venită de pe dreapta atacului lui Ludogorets, apoi românul a primit cu spatele la poartă și a pivotat rapid, finalizând cu stângul, pe lângă piciorul portarului advers.

Celelalte goluri ale campioanei Bulgariei au fost marcate de Marcelinho (18) și Joao Paulo (90+1). Lokomotiv Plovdiv a rămas în inferioritate numerică în minutul 66, când Ludogorets conducea cu 2-0. Nikolov a primit direct cartonașul roșu.

"Marchez, iar la următorul meci sunt rezervă. Nu pot rămâne la Ludogorets, dacă lucrurile continua în acest mod", și-a exprimat Keșeru nemulțumirea, la finalul meciului cu Lokomotiv Plovdiv.

VIDEO Golul lui Keșeru

PROGRAMUL COMPLET AL CANALELOR DIGI SPORT

Meteorologii anunță cod portocaliu de frig în următoarele zile în aproape toată țara. Harta...

Video Keșeru e din nou pe val! Dublă de efect şi assist superb, în ultima victorie a lui Ludogorets

keseru zalgiris

Al doilea cel mai mare stadion din țară riscă să se prăbușească. „Nu putem discuta de investiții”

Keșeru e tentat să meargă la PAOK, unde ar fi antrenat de Lucescu: "E o variantă foarte interesantă"

keseru

Video De asta e dorit de toată lumea! Keșeru, gol după doar 11 minute în primul amical al lui Ludogorets