Ann-Kathrin Brommel 7

Nuntă cu peripeții pentru Gotze. Doar intervenția poliției a putut să calmeze spiritele

Mamelodi Sundowns - Barcelona 1-3. Dembele a marcat din nou, Messi a fost pe teren în ultimele 15 minute

Messi Ronaldo

Ronaldo şi Messi, ţintele ISIS, la Mondial. Imaginea macabră cu cei mai buni jucători ai lumii

messi africani

16.05.2018, 23:28
  • Cupa României, finala: Craiova - Hermannstadt (duminică, 27 mai, 21:00, Digi Sport 1)

• Tenis, turneul de la Strasbourg: Mihaela BUZĂRNESCU - Elena RYBAKINA, marţi, ora 12:00

Barcelona nu se mulțumește cu eventul în Spania și încearcă să bată tot și în amicale. Partida cu sud africanii de la Mamelodi Sundowns, organizată pentru a onora 100 de ani de la nașterea lui Nelson Mandela a debutat cu o eroare a gazdelor și golul lui Ousmane Dembele din minutul 3. A urmat o șansă imensă pentru gazde, însă Ter Stegen s-a opus egalării.

Barca și-a majorat rapid avantajul prin Luis Suarez, la o noua gafă a defensivei adverse, în minutul 19. Până la pauză, africanii au ajuns și ei de câteva ori în poziții excelente, însă au reușit doar să amuze rezervele de lux ale catalanilor, în frunte cu Pique și Messi.

Partea secundă a meciului a adus un nou gol al Barcelonei, marcat de Andre Gomes în minutul 66, dar și cele mai așteptate momente ale partidei. Leo Messi a intrat pe teren pentru ultimul sfert de ora, iar favoriții publicului au înscris golul de onoare prin Vilakazi, în minutul 76.

Pentru Barcelona urmează partida cu Real Sociedad, ultima pentru Iniesta în tricoul formației de pe Camp Nou. Duelul este programat duminică, de la ora 21:45, și va fi transmis ÎN DIRECT pe Digi Sport 4.

NTYxYzViNGM3OWUxNzhmMzQ2OTUxN2E3YjYwMWJmMg==.thumb

”A fost o mândrie și o plăcere!” Discursul lui Iniesta, după ultimul meci la Barcelona

iniesta colegi barcelona

VIDEO. Noile gafe ale premierului Dăncilă. Moment stânjenitor în conferința de presă

Presa britanica anunta un transfer neasteptat la FCSB

Video "S-a terminat!". După Iniesta, încă un jucător şi-a anunţat plecarea imediată de la Barcelona

Aleix Vidal

Messi a pus mâna pe telefon şi l-a sunat. Ce i-a transmis vârfului world class. Ar putea deveni transferul verii

Messi iniesta

"Nu-mi fac iluzii, Neymar va merge la Real". Un conducător al Barçei a vorbit despre marele regret al brazilianului

Neymar

A marcat o generatie, insa faima l-a distrus. Cum arata acum Screech din "Salvati de clopotel"