Marius Șumudică a rupt tăcerea: ”A fost o discuție cu președintele”
articol scris de Digi Sport09.03.2026, 13:29
Marius Șumudică (55 de ani) susține că nu pleacă de la Al-Okhdood.
Fotbal International SuperLiga: Oțelul Galați - UTA Arad, vineri, 17:30, DGS 1
SuperLiga: FC Argeș - CFR Cluj, vineri, 20:30, DGS 1
Deși au apărut informații că se va despărți de echipa pe care a preluat-o în ianuarie, după eșecul dur, 0-5, cu Al-Fayha, Marius Șumudică susține că nu se pune problema să plece.
Marius Șumudică: ”Nu m-a dat nimeni afară”
”Sunt numai prostii pe care le-am citit, nu m-a dat nimeni afară. N-am avut nicio discuţie de reziliere, a fost o singură discuţie cu preşedintele clubului ieri. Nu se pune problema să plec de la echipă.
Trebuie să ne întărim echipa, am agreat cu conducerea, evident că nu ne pică bine, evident că e greu când pierzi cu 0-5, dar în acest moment este greu să faci mai mult pentru că întâlnim nişte echipe cu multă valoare şi calitate.
Mă voi lupta până la final să încerc să salvez echipa de la retrogradare, nu s-a pus problema în acest moment de a pleca de la echipă sau de a fi demis. Ştiţi cum e, am mulţi prieteni prin ţară, cum s-a văzut din nou. Zvonurile despre demiterea mea sunt total false”, a declarat Marius Șumudică, citat de Fanatik.
Al-Okhdood, penultima din Arabia Saudită
Al-Okhdood este pe aceeași poziție precum în ianuarie, când a fost preluată de Marius Șumudică, adică penultima din Arabia Saudită. Ultimul loc care asigură menținerea în prima ligă este la șase puncte distanță.
Două victorii, două egaluri și nouă eșecuri a strâns Marius Șumudică în 13 meciuri pe banca lui Al-Okhdood
Etichete: marius sumudica , arabia saudita , al okhdood
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
Secretarul Consiliului de Securitate al Rusiei, Serghei Șoigu, a avertizat joi Finlanda, Estonia...