bale al jazira

Bale a bătut recordul lui Messi, cu primul gol marcat după aproape 3 luni: "A fost o perioadă dificilă!"

Video Moți a marcat, dar Ludogorets a fost eliminată din Cupa Bulgariei

stanciu-2

Stanciu, coleg cu Arda Turan? Beșiktaș vrea să se întărească și are planuri mari în această iarnă.

moti

14.12.2017, 23:17
  • Handbal feminin, Champions League: CSM București - Gyor (vineri, ora 20:30, Digi Sport 1)

Fundaşul român Cosmin Moţi a marcat golul echipei Ludogorets Razgrad, învinsă de CSKA Sofia cu scorul de 2-1, la Sofia, joi, în sferturile de finală ale Cupei Bulgariei la fotbal.

CSKA a deschis scorul prin Nikolai Bodurov (9), Moţi a restabilit egalitatea (34), din penalty, golul victoriei sofioţilor fiind reuşit în prelungiri de Kiril Despodov (96). Ludogoreţ a terminat meciul în zece oameni, după ce Natanael a primit cartonaşul roşu (109).

VIDEO CU GOLUL LUI MOȚI

Moţi a jucat tot meciul la Ludogoreţ, în timp ce atacantul român Claudiu Keşeru nu a făcut parte din lotul campioanei Bulgariei.

În semifinale s-au mai calificat Botev Plovdiv, după 5-0 cu Litex Loveci, şi Slavia Sofia, după 3-1 cu Etăr Veliko Târnovo. Vineri va avea loc ultimul sfert de finală, între Dunav Ruse şi Levski Sofia.