germania australia

Australia - Germania 2-3. Situația de la Cupa Confederațiilor după prima etapă din faza grupelor

Video Polonia a remizat cu Suedia, Anglia a învins Slovacia. Toate echipele din grupa A păstrează șanse de calificare

anglia

Video Slovacia U21 - Anglia U21 1-2. Britanicii au întors rezultatul după pauză și speră la calificare

colaj toate

19.06.2017, 21:44
  • La Liga, etapa a 20-a: Real Madrid - Deportivo (duminică, 17:15, Digi Sport 1) și Betis - Barcelona (duminică, 21:45, Digi Sport1)
  • Serie A TIM, etapa 21: Inter - Roma (duminică, 21:45, Digi Sport 2)

Anglia a fost performera zilei la Campionatul European Under 21 din Polonia. Naționala britanică a întors scorul în duelul cu Slovacia și s-a impus cu 2-1. Englezii au încheiat astfel etapa a doua pe locul întâi în grupa A.

Polonia a fost aproape de eliminare de la turneul pe care îl gazduiește, dar a reușit să marcheze golul egalizator în finalul meciului cu Suedia, astfel că înaintea ultimei runde toate cele 4 formații păstrează șanse la calificare.

Programul din ultima etapă:

22 iunie:
Slovacia - Suedia, ora 21:45, Lublin
Anglia - Polonia, ora 21:45, Kielce

Clasamentul grupei A:

Min 90+4: Final de partidă. Polonia și Suedia au încheiat la egalitate 2-2.

Min 90: GOOOOL POLONIA! Kownachi a transformat fără probleme lovitura de la 11 metri dictată de central și naționala țării gazdă păstreză în continuare speranțe la calificare

Min 41: GOOOOL SUEDIA! Nordicii au întors scorul în doar 5 minute. Larsson a adus Suedia în avantaj cu o lovitură de cap, după un corner

Min 36: GOOOOL SUEDIA! Strandberg a egalat cu o lovitură de cap, din 6 metri, după un șut al lui Fransson respins în față de către portarul polonez

Min 6: GOOOOL POLONIA! Gazdele au deschis scorul rapid. Moneta a finalizat cu un șut din prima, de la 11 metri, o acțiune frumoasă de atac a polonezilor

Min 1 : A început partida dintre Polonia și Suedia

ECHIPELE DE START LA POLONIA - SUEDIA

LIVE SCORE&VIDEO:

Min 90: S-a încheiat meciul. Anglia s-a impus cu 2-1, după ce a fost condusă la pauză.

Min 61: GOOOOL ANGLIA! Britanicii întorc scorul, datorită lui Redmond. După o pasă lungă a lui Ward-Prowse, extrema lui Southampton a pătruns în careu și a marcat cu un șut deviat, la colțul lung.

Min 49: GOOOOL ANGLIA! Britanicii au început excelent repriza secundă. Mawson a împins mingea în poartă din 2 metri, după ce portarul slovac a respins în față o minge trimisă din prima tot de fundașul legitimat la Swansea

Min 23: GOOOOL SLOVACIA! Chrien a deschis scorul, cu capul, după o lovitură de colț executată impecabil Rusnak

Min 1: A început partida dintre Slovacia și Anglia

ECHIPELE DE START LA SLOVACIA - ANGLIA:

Campionatul European de tineret din Polonia continuă la Digi Sport cu două meciuri extrem de interesante. De luni seara începe etapa a doua, cu meciurile din grupa A.

De la ora 19:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 1, liderul Slovacia va întâlni Anglia, într-un meci care se va disputa la Kielce.

În primul meci de la Europene, slovacii au bătut Polonia, scor 2-1, în timp ce Anglia a remizat în fața Suediei, scor 0-0. Putea să fie chiar mai rău pentru englezi, portarul Pickford reușind să apere o lovitură de pedeapsă, în minutul 81.

De la 21:45, tot în grupa A, ÎN DIRECT la Digi Sport 1, Polonia va întâlni reprezentativa Suediei, într-un meci deschis oricărui rezultat.

Învinsă de Slovacia, Polonia a mai primit o lovitură: ar putea să nu se bazeze pe unul dintre cei mai importanți jucători: Bartosz Kapustka. Jucătorul lui Leicester s-a lovit la gleznă și are șanse mari să fie indisponibil.

colaj euro

Avertisment. Metoda „Foița” este folosită din nou de spărgătorii de case

Video Serbia - Macedonia 2-2. Egal obţinut dramatic

Serbia Macedonia-1

Video Slovacia - Anglia 0-1. Lallana a salvat în ultimul minut debutul selecționerului Allardyce