Maxim Boateng

Maxim nu convinge la Mainz! Decizia dură luată de antrenor după ce i-a mai dat o șansă

Pușcaș marchează gol după gol pentru Novara. Punct vital pentru rămânerea în Serie B

Nicolae Stanciu, primul gol (5)

Video Stanciu, repriză de vis în derby-ul cu Slavia! Sparta a condus cu 3-0, dar a ratat victoria pe final

puscas
Pușcaș a marcat 7 goluri în 8 meciuri la Novara

17.03.2018, 18:59
  • Tenis, Fed Cup, duminică, în direct la Digi Sport 1: Simona Halep - Timea Bacsinszky (ora 12:00) şi Irina Begu (Sorana Cîrstea) - Viktorija Golubic (ora 14:00)

• Italia, etapa 34: Juventus - Napoli (duminică, 21:45, Digi Sport 2)

George Pușcaș e cel mai bun om de la Novara de când a semnat cu echipa lui Doenico Di Carlo, în ianuarie. Atacantul de 21 de ani, care a fost integralist, a deschis scorul după doar 8 minute în meciul de pe teren propriu, cu Palermo, din etapa a 31-a din Serie B.

Pentru Pușcaș a fost al doilea gol în cinci zile, în al treilea meci la rând, și al șaptelea în 8 etape, toate jucate ca titular.

Novara - Palermo s-a încheiat 2-2, după ce gazdele au avut și un om eliminat, pe Golubovic, în minutul 86, când Novara era condusă. Echipa lui Pușcaș a marcat prin Sciaudone, în prelungiri, și a smuls un punct, vital pentru menținerea în Serie B.

Atacantul este împrumutat de Inter, din această iarnă, la divizionara secundă din Italia, și a impresionat încă din primele zile când a ajuns la noua sa echipă. A marcat în meciul de debut, cu Ascoli, iar în al doilea a reușit un hat-trick, cu Cittadella, primul pentru el de când joacă în Italia.

Video Proaspăt reales, Burleanu are deja contracandidat la viitoarele alegeri FRF: "Mă apuc de școli și de administrație"

Chivu Lupescu finala

În această casă s-a împotmolit construirea Lotului 1 al Autostrăzii Sebeş - Turda

ALEGERI FRF / ”Este ultima mea zi în fotbal!” Umilit la vot, Marcel Pușcaș a luat decizia radicală

puscas

ALEGERI FRF / Puşcaş i-a cerut lui Burleanu returnarea celor patru minute. Răspunsul a stârnit râsul celor din sală