cristiano ronaldo-4

Încă un record pentru Cristiano! I-a depășit pe rivalii de la Barcelona, Messi și Suarez

Video Reacţia lui Ronaldo, în momentul în care fanii adverşi au început să strige "Messi, Messi!"

bale al jazira

Bale a bătut recordul lui Messi, cu primul gol marcat după aproape 3 luni: "A fost o perioadă dificilă!"

ronaldo fani al jazira

14.12.2017, 11:39
  • Handbal feminin, Champions League: CSM București - Gyor (vineri, ora 20:30, Digi Sport 1)

Cristiano Ronaldo a restabilit egalitatea pe tabelă cu Al Jazira în semifinala Campionatului Mondial al Cluburilor. Fanii prezenți pe stadion l-au apostrofat apoi pe superstarul lusitan și au început să strige numele rivalului său, Lionel Messi. Ronaldo nu a gustat însă gluma fanilor.

Real Madrid, deţinătoarea trofeului, s-a calificat cu dificultate în finala Campionatului Mondial al Cluburilor, competiţie găzduită de Emiratele Arabe Unite. A învins formaţia locală Al Jazira cu scorul de 2-1, miercuri, în a doua semifinală a competiţiei, jucată la Abu Dhabi.

Al Jazira a deschis scorul prin brazilianul Romarinho (41), însă campioana Europei a restabilit egalitatea după pauză, prin portughezul Cristiano Ronaldo, golul victoriei fiind reuşit de galezul Gareth Bale (81), după o fază precedată de o poziţie suspectă de ofsaid la Casemiro. Bale a marcat cel mai rapid gol al unui jucător de rezervă în competiţie, punctând în mai puţin de un minut de la introducerea sa pe gazon.

După ce a înscris golul egalizator, Ronaldo a fost apostrofat de fanii prezenți pe stadion. "Messi, Messi, Messi", s-a auzit din tribune. Cristiano Ronaldo nu a fost însă impresionat de ce a auzit și s-a oprit în dreptul lor să-i întrebe de ce recurg să strige numele rivalului său.

Acum o săptămână, Cristiano Ronaldo a câștigat al cincilea trofeu ”Balonul de Aur” şi l-a egalat astfel pe marele său rival de la FC Barcelona, Lionel Messi.

În finala de sâmbătă, Real Madrid va înfrunta echipa braziliană Gremio Porto Alege, care a dispus de mexicanii de la Pachuca în prima semifinală, cu 1-0, după prelungiri. Tot sâmbătă va avea loc şi finala mică, între Pachuca şi Al Jazira.

Ce-i drept, miza era mare. Premiile totalizează 182 de milioane de dolari.

Video Kobe Bryant este nominalizat la premiile Oscar. Reacţia fostului mare baschetbalist