rednic

Rednic ameninţă că pleacă de la Mouscron. "La Dinamo eram în aceeaşi situaţie"

Video Robinho, gol de senzaţie cu echipa lui Şumudică. Lung a fost învins de la 30 de metri

Neymar

Panică la Madrid! Neymar a băgat frica în ”galactici”. Ce a declarat marele absent al duelului de pe Bernabeu

sumudica

11.02.2018, 15:04
  • La Liga, etapa 24: Betis - Real (azi, 21:45, Digi Sport 2)
  • Liga 1, etapa a 25-a: Dinamo - FCSB (azi, ora 20:45, Digi Sport 1)

Silviu Lung Junior nu a avut replică la şutul lui Robinho, în duelul dintre Kayserispor şi Sivasspor din etapa 21 a Superligii din Turcia. Starul brazilian a şutat ca din tun de la aproape 30 de metri şi l-a învins pe portarul român de la Kayserispor. Este primul gol înscris de starul brazilian care a jucat în trecut a jucat la Real Madrid, Manchester City şi AC Milan.

Echipa lui Şumudică a reuşit să egaleze în minutul 66 prin Umut Bulut, ajuns la golul cu numărul 11 din acest campionat. La echipa gazdă, Lung şi Tiago Lopes au fost titulari, iar Săpunaru şi William de Amorim au început partida pe banca de rezerve. Brazilianul împrumutat de la FCSB a intrat pe teren în ultimele 10 minute, dar a nu reuşit să pună umărul la victoria echipei sale.

Duelul dintre Kayserispor şi Sivasspor s-a terminat 1-1. Kayserispor se află pe locul 5 în Super Liga turcă. Echipa lui Şumudică are 35 de puncte.

Datoriile lanțului de restaurante pe care îl deține depășesc 71 de milioane de lire sterline.