Oficial Și-a anunțat plecarea de la Liverpool, a doua zi după eșecul cu PSG!
articol scris de Digi Sport09.04.2026, 21:04
Andy Robertson (32 de ani) pleacă de la Liverpool, la finalul sezonului.
Fotbal International SuperLiga: Botoșani - Petrolul, duminică, 16:00, DGS 1
SuperLiga: Dinamo - FC Argeș, duminică, 19:00, DGS 1
Fundașul stânga scoțian mai are contract cu Liverpool până la finalul sezonului și angajamentul nu va fi prelungit.
Andy Robertson pleacă de la Liverpool la finalul sezonului
Liverpool a anunțat oficial că despărțirea de Andy Robertson se va produce la finalul sezonului.
”Putem confirma că aventura lui Andy Roberts în tricoul roșu se va încheia la finalul acestui sezon. Va pleca drept o legendă a lui Liverpool”, a anunțat clubul britanic.
Andy Robertson pleacă de la Liverpool după nouă ani. A fost adus de Jurgen Klopp în vara lui 2017, de la Hull City, în schimbul a nouă milioane de euro.
În cei nouă ani petrecuți la Liverpool, Andy Robertson a evoluat în 373 de meciuri, a dat 13 goluri și 69 de assist-uri. Scoțianul a câștigat cu Liverpool două titluri în Anglia, un trofeu de UEFA Champions League, o Supercupă a Europei, un Campionat Mondial al Cluburilor, o Cupă a Angliei, o Supercupă a Angliei și două Cupe ale Ligii Angliei.
Liverpool, învinsă de PSG în prima manșă a sferturilor de finală UEFA Champions League
Liverpool a anunțat despărțirea de Andy Robertson a doua zi după eșecul cu PSG din prima manșă a sferturilor de finală ale UEFA Champions League.
Campioana Angliei a pierdut cu 2-0 un meci de la Paris în care a avut posesie de doar 26% și nu a trimis nici măcar un șut pe poartă.
Returul Liverpool - PSG se joacă marți, de la ora 22:00, în direct la Digi Sport 2.
VIDEO Rezumat PSG - Liverpool 2-0, în prima manșă a sferturilor de finală ale UEFA Champions League
Etichete: liverpool , andy robertson
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
Actorul clujean Ioan Isaiu, cunoscut pentru rolurile sale din teatru, televiziune și telenovele...