Viitorul lui Lucescu a fost stabilit: a primit asigurări de la şefii Federaţiei că are suport total

aguero lesin

Sergio Aguero, transportat de urgență la spital, după ce a leșinat în vestiar

arg nig

14.11.2017, 20:40

Argentina a pierdut ultimul meci disputat în acest an, amicalul cu Nigeria. Africanii s-au impus cu 4-2, la Krasnodar, asta deși sud-americanii au condus cu 2-0, iar, la pauză, au avut 2-1.

Fără Messi, Ever Banega a deschis scorul în minutul 28, iar, peste opt minute, Sergio Aguero a mărit avantajul ”pumelor”. ”Super vulturii” au redus din diferență în minutul 44, prin atacantul lui Leicester, Kelechi Iheanacho.

La șapte minute după reluare, Alex Iwobi a egalat, pentru ca, peste alte două minute, Bryan Idowu de la Amkar Perm.

Scorul final a fost stabilit de același Iwobi, mijlocașul lui Arsenal punctând pentru 4-2 în minutul 72.

Echipele:

Argentina: Marchesin - Mascherano, Pezzella (Insua 80'), Otamendi - Pavon (Perotti 77'), Banega, Perez, Lo Celso (Gomez 58'), Di Maria (Rigoni 77') - Dybala (Belluschi 63') - Aguero (Benedetto 46').
Antrenor: Jorge Sampaoli.

Nigeria: Akpeyi (Uzoho 46') - Shehu (Ebuehi 46'), Awaziem, Troost-Ekong, Balogun (Omeruo 61'), Aina (Idowu 46') - Ndidi, Mikel, Ogu - Iwobi (Kayode 87'), Iheanacho (Musa 70').
Antrenor: Gernot Rohr.

Săptămâna trecută, Argentina a câștigat cu 1-0 amicalul cu Rusia, datorită golului marcat de Sergio Aguero.