Video Ronaldo a lovit cu pumnul spre Koke! Imaginile care umbresc o prestaţie perfectă

Video Alaves - Espanyol 0-1! Victorie specială pentru catalani

valencia

Video Valencia - Granada 1-1. "Liliecii", la doar două puncte de retrogradare

espanyol

20.11.2016, 16:36

Espanyol a sărbătorit 2600 de meciuri în prima ligă din Spania cu o victorie pe terenul lui Alaves!

Cu doar 2 victorii în primele 11 etape, Espanyol a avut prima ocazie a întâlnirii în minutul 28 când Jose Antonio Reyes a trimis balonul în bară.

În minutul 78, arbitrul Mario Lopez a dat penalty după ce mingea l-a lovit în mână pe Alexis, însă Gerard Moreno a ratat.

Acelaşi Moreno şi-a luat revanşa imediat, când a marcat cu capul din corner, în minutul 81.

Cu această victorie, Espanyol urcă pe 12 în campionat şi ajunge la 6 puncte de linia retrogradării. Alaves coboară pe 14.

Foto Cum l-au scos din minţi fanii lui Espanyol pe Pique: "Shakira este a tuturor"

banner shakira

Cum s-au organizat postacii PSD după anunțul lui Toader: „E COD ROȘU”

"Liniştea" îl costă scump. Pique riscă să fie suspendat

piq

Video Alarmă la Barcelona! Pique, investigat de medici după meciul cu Espanyol. Ce urmează pentru catalani