Manchester City v Real Madrid - UEFA Champions League - Quarter-Final - Second Leg - Etihad Stadium
Trei cluburi uriașe din Europa sunt gata să transfere un titular de la Real Madrid
Real Madrid v Rayo Vallencano, La Liga 2018-19, Football, Estadio Santiago Bernabeu, Madrid, Spain - 15 Dec 2018
Luka Modric a decis! Unde vrea să își încheie cariera: ”Vreau! Pentru că o merit!”
elias-charalambous
”Gigi Becali ar refuza să ofere o primă pentru titlu?”. Elias Charalambous a rostit doar trei cuvinte

• SuperLiga: Botoșani - Dinamo, marți, 19:30, DGS 1

Victorie uriaşă obţinută de Real Madrid, pe terenul rivalei Atletico. Jucătorii lui Santiago Solari au câştigat cu 3-1 şi au urcat pe locul secund în La Liga.

Casemiro a înscris o bijuterie de gol. Așa a început derby-ul din capitala Spaniei, dintre Atletico și Real. Brazilianul Casemiro a înscris printr-o execuție superbă, dar galacticii nu s-au putut bucura prea mult - Griezmann a restabilit egalitatea, chiar dacă la aceeași fază oaspeții au cerut fault la intervenția lui Correa la Vincius, în minutul 45. Cu 5 minute înainte de pauză, Vincius a scos un penalty. Javier Estrada a arătat punctul cu var, iar Sergio Ramos a trimis imparabil. Gimenez se putea revanșa pentru faultul făcut în careu în repriza secundă, dar Courtois i-a refuzat golul. Pe final, Gareth Bale a încheiat socotelile partidei, reușind totodată golul 100 în tricoul galacticilor. Atletico a terminat meciul în 10 - Thomas Partey a văzut cel de-al doilea cartonaș galben.

Real Madrid s-a impus cu 3-1 și a reintrat în lupta pentru titlu. A făcut rocadă în clasament cu Atletico și a urcat pe locul secund în La Liga.

• 90+4 final

Final de meci pe Wanda Metropolitano. Real Madrid câștigă cu 3-1 și astfel, urcă pe locul secund în La Liga.

Iată cum arată podiumul în La Liga în acest moment: FC Barcelona (50 de puncte), Real Madrid (45 de puncte), Atletico Madrid (44 de puncte).

• 89 s s

Schimbare la Real! Mariano intră în locul lui Benzema.

• 87 oc oc

Ocazie pentru Real! Benzema centrează în careu, Bale lovește cu capul, dar balonul trece peste poarta lui Oblak.

• 84 s s

Schimbare la Real. Intră Ceballos în locul lui Kroos.

• 80 cgr cgr

Gazdele rămân în 10! Thomas vede al doilea galben și este eliminat.

• 74 g g

GOOOOOL, Real Madrid! Gareth Bale majorează diferența!

• 72 cg cg

Saul vede și el cartonașul galben.

• 71 s s

O nouă schimbare la Atletico. Kalinic îi ia locul lui Morata.

• 69 cg cg

Alvaro Morata, avertizat cu galben. Arbitrul J. Fernandez a dat 5 cartonașe galbene în ultimele 10 minute.

• 66 cg cg

Luka Modric vede și el cartonașul galben, pentru proteste.

• 65 s s

Schimbare pentru gazde! Rodri intră în locul lui Correa.

• 64 cg cg

Reguilon, avertizat cu galben.

• 62 cg cg

Thomas Partey, avertizat cu cartonaș galben.

• 60 oc oc

Ocazie Atletico! Gimenez șutează în forță, dar Courtois intervine excelent!

• 59 s s

Schimbare la Atletico. Lemar este înlocuit de Vitolo.

• 57 s s

Schimbare la Real. Bale îi ia locul lui Vinicius.

• 54 fm fm

Alvaro Morata a înscris, însă golul a fost nevalidat. Arbitrul a consultat VAR-ul și considerat faptul că atacantul gazdelor s-a aflat în poziție de offside.

• 52 oc oc

Ocazie Atletico! Antoine Griezmann șutează periculos de la marginea careului, dar balonul nu prinde spațiul porții.

A început repriza secundă pe Wanda Metropolitano!

• 45+3 fr1

Final de primă repriză pe Wanda Metropolitano.

• 43 g g

GOOOOOL, Real Madrid! Sergio Ramos îi readuce pe galactici în avantaj după o lovitură de pedeapsă!

• 41 cg cg

Gimenez este avertizat cu cartonaș galben după un fault asupra lui Vinicius.

• 40 p p

Penalty pentru Real Madrid! Gimenez comite un fault controversat asupra lui Vinicius. Fundașul gazdelor este avertizat cu galben.

• 37 oc oc

Ocazie Real! Kroos șutează din afara careului, dar Oblak este pe poziție.

• 32 oc oc

Ocazie Atletico! Griezmann finalizează dezamăgitor, după o lovitură de colț.

• 26

Arbitrul a validat golul gazdelor după ce a consultat VAR-ul; centralul a suspectat faptul că Griezmann s-a aflat în poziție de offside.

În plus, înainte să plece pe contaatac, pe reluări s-a putut observa o intrare dură asupra lui Vinicius, fază pentru care s-ar fi putut dicta fault.

• 25 g g

GOOOOOL, Atletico! Griezmann restabilește egalitatea cu un șut pe jos, printre picioarele lui Courtois.

• 24 cg cg

Antoine Griezmann, avertizat cu cartonaș galben.

• 22 cg cg

Lucas Vazquez este avertizat cu cartonaș galben.

• 20 oc oc

Ocazie Real Madrid! Vazquez finalizează dezamăgitor pe contraatac, după o centrare perfectă expediată de către Vinicius, din banda stângă.

• 16 g g

GOOOOOL, Real Madrid! Casemiro deschide scorul dintr-o foarfecă perfectă, în urma unei lovituri de colț!

• 11 oc oc

Ocazie Real Madrid! Galacticii vin rapid cu replica! Modric, rămas singur în careu, trimite balonul cu capul, însă finalizează pe lângă poarta lui Oblak.

• 10 oc oc

Ocazie Atletico Madrid! Partey pătrunde excelent în careu, șutează, dar mingea trece peste poarta galacticilor.

• 2 oc oc

Ocazie Atletico Madrid! Antoine Griezmann șutează cu stângul, însă balonul nu prinde spațiul porții lui Courtois.

Arbitrul fluieră startul partidei de pe Wanda Metropolitano!