Valencia Alaves

Video Valencia - Alaves 2-1. "Liliecii" au întors scorul în ultimele 20 de minute

Video Atletico - Sevilla 1-2. Andaluzii, primii care câştigă pe noul stadion al madrilenilor

Espanyol v Barcelona - Spanish Copa del Rey

Video Încă un penalty ratat de Messi. Diego Lopez, singurul portar care a reușit acest lucru în fața lui!

Atletico Sevilla

17.01.2018, 22:27
  • Cupa României, finala: Craiova - Hermannstadt (duminică, 27 mai, 21:00, Digi Sport 1)

• Tenis, turneul de la Strasbourg: Mihaela BUZĂRNESCU - Elena RYBAKINA, marţi, ora 12:00

Sevilla e prima echipă care se impune pe Wanda Metropolitano, noua casă a celor de la Atletico Madrid.

Andaluzii au câştigat cu 2-1 în turul sferturilor de finală din Cupa Spaniei, după ce au întors rezultatul în ultimele zece minute.

Prima repriză a fost a portarilor. Sergio Rico şi Moya au păstrat scorul "alb", cu intervenţii foarte bune la Diego Costa, Joaquin Correa sau Escudero.

După pauză, Diego Costa nu l-a mai iertat pe Sergio Rico şi a marcat al treilea gol în patru meciuri de când s-a întors la Atletico.

Oaspeţii au egalat după centrarea lui Jesus Navas, care a dus la autogolul lui Moya.

Joaquin Correa a marcat cel mai frumos gol al meciului în minutul 89 şi i-a adus lui Vincenzo Montella al treilea succes în tot atâtea meciuri de cupă.

Returul e marţea viitoare, de la 22.30, în direct la Digi Sport 1.

ECHIPELE

Atletico Madrid: Moya - J. Torres, Savic, Godin, L. Hernandez - Koke (min.82 F. Torres), Gabi, Saul, Vitolo (min.46 A. Correa) - D. Costa, Griezmann (min.68 Carrasco).

Sevilla: S. Rico - Corchia (min.90 Geis), Mercado, Lenglet, S. Escudero - N'Zonzi, Banega - P. Sarabia, F. Vazquez (min.75 J. Navas), J. Correa - Muriel (min.84 Ben Yedder).

VEZI AICI PROGRAMUL COMPLET AL CANALELOR DIGI SPORT

Messi iniesta

Fernando Torres dorit în Premier League! "Nu cred că va fi uşor"

Fernando Torres

VIDEO. Noile gafe ale premierului Dăncilă. Moment stânjenitor în conferința de presă

Prima oferta pentru Hagi: Iata ce echipa il vrea pe Rege

Mourinho vrea să-și întărească defensiva și a pus ochii pe jucător al câștigătoarei Europa League

jucatori atletico

Simeone: "M-am simțit singur. Am fost trist și dezamăgit"

simeone

Ce final! Torres a câștigat primul său trofeu la Atletico la ultimul meci jucat în tricoul formației madrilene

fernando torres

A marcat o generatie, insa faima l-a distrus. Cum arata acum Screech din "Salvati de clopotel"