Valencia Alaves

Video Valencia - Alaves 2-1. "Liliecii" au întors scorul în ultimele 20 de minute

Video Atletico - Sevilla 1-2. Andaluzii, primii care câştigă pe noul stadion al madrilenilor

Espanyol v Barcelona - Spanish Copa del Rey

Video Încă un penalty ratat de Messi. Diego Lopez, singurul portar care a reușit acest lucru în fața lui!

Atletico Sevilla

17.01.2018, 22:27
  • Fotbal, Liga 1: Astra - Dinamo (sâmbătă, 19:45, Digi Sport 1) şi Iaşi - Viitorul (sâmbătă, 19:45, Digi Sport 2)

• Tenis: WTA Dubai (FINALA), Digi Sport 2: E. Svitolina - D. Kasatkina e sâmbătă, la ora 17:00

Sevilla e prima echipă care se impune pe Wanda Metropolitano, noua casă a celor de la Atletico Madrid.

Andaluzii au câştigat cu 2-1 în turul sferturilor de finală din Cupa Spaniei, după ce au întors rezultatul în ultimele zece minute.

Prima repriză a fost a portarilor. Sergio Rico şi Moya au păstrat scorul "alb", cu intervenţii foarte bune la Diego Costa, Joaquin Correa sau Escudero.

După pauză, Diego Costa nu l-a mai iertat pe Sergio Rico şi a marcat al treilea gol în patru meciuri de când s-a întors la Atletico.

Oaspeţii au egalat după centrarea lui Jesus Navas, care a dus la autogolul lui Moya.

Joaquin Correa a marcat cel mai frumos gol al meciului în minutul 89 şi i-a adus lui Vincenzo Montella al treilea succes în tot atâtea meciuri de cupă.

Returul e marţea viitoare, de la 22.30, în direct la Digi Sport 1.

ECHIPELE

Atletico Madrid: Moya - J. Torres, Savic, Godin, L. Hernandez - Koke (min.82 F. Torres), Gabi, Saul, Vitolo (min.46 A. Correa) - D. Costa, Griezmann (min.68 Carrasco).

Sevilla: S. Rico - Corchia (min.90 Geis), Mercado, Lenglet, S. Escudero - N'Zonzi, Banega - P. Sarabia, F. Vazquez (min.75 J. Navas), J. Correa - Muriel (min.84 Ben Yedder).

VEZI AICI PROGRAMUL COMPLET AL CANALELOR DIGI SPORT

Mexicanul cântărea 595 de kilograme în octombrie 2016. Medicii mexicani speră să ajungă la 100 de...

Barça vrea o nouă Triplă: "Suntem în cea mai bună poziţie posibilă"

barcelona tripla

Surpriza avută de o femeie din Constanța după ce s-a întors de la cumpărături

Atletico Madrid își poate vinde decarul în China, la clubul unde a jucat și Budescu

carrasco atletico

Mourinho a scăpat cu un 0-0! De Gea, cel mai bun om al lui Man. United, la Sevilla