profimedia-0626074105
Lionel Messi a povestit totul, la aproape 3 ani de când a plâns, la plecarea de la Barcelona
iniesta
Fiscul e pe urmele lui Iniesta! Ce sumă imensă trebuie să plătească fostul campion mondial
FOTBAL:FCSB-SEPSI OSK SFANTU GHEORGHE, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (17.03.2024)
Total neașteptat! Ce se întâmplă cu jucătorul FCSB-ului care "refuză să accepte că fotbalul s-a terminat pentru el"
Fotbal Club
Barcelona Barcelona
2 - 0
Espanyol Espanyol
Sb 30.03.2019 17:15

Barcelona - Espanyol 2-0. Messi, "dublă" de senzație. Gazdele n-au mai pierdut de 10 ani în fața rivalei locale

30.03.2019, 17:15

• SuperLiga: Voluntari - Hermannstadt, vineri, 17:30, DGS 1

• SuperLiga: Sepsi - CFR, vineri, 20:30, DGS 1

Barcelona a învins-o pe rivala locală Espanyol mai ușor decât o arată scorul, în etapa a 29-a din La Liga. După 0-0 la pauză, Barca s-a dezlănțuit în repriza secundă. În minutul 72, Messi a executat perfect o lovitură liberă de pe linia careului de 16 metri, Victor Sanchez încearcă să respingă de pe linia porții, dar trimite cu capul în plasă. Messi e creditat ca autor al golului.

Cu un minut înainte de final, Barcelona a stabilit scorul final. Ter Stegen aruncă lung, Malcom îi pasează lui Messi, care îl execută pe Diego Lopez. Astfel, Barca rămâne neînvinsă în fața lui Espanyol 20 de meciuri, disputate în 10 ani și se poate considera deja campioană.

Pe Barcelona o aşteaptă opt zile de foc. Marţi joacă cu Villarreal, apoi are două meciuri care pot decide sezonul: pe Camp Nou cu Atletico şi pe Teatrul Viselor, în turul sferturilor UEFA Champions League, cu Manchester United. Toate partidele vor fi în direct la Digi Sport.

• 90 fr2

Final de meci. Barcelona se impune cu 2-0, prin dubla lui Messi.

• 89 g g

GOOOOOOL Barcelona! Ter Stegen aruncă lung, Malcom îi pasează lui Messi, care îl execută pe Diego Lopez.

• 71 g g

GOOOOOOL Barcelona! Messi execută impecabil o lovitură liberă de pe linia careului, Victor Sanchez încearcă să respingă de pe linia porții, dar trimite cu capul în poartă. Messi e creditat ca autor al golului.

• 63 oc oc

După o acțiune prelungită a Barcelonei, Coutinho îl găsește pe Macom în careu, acesta șutează, dar portarul deviază în corner. A fost cea mai mare ocazie a meciului.

Începe repriza secundă.

• 45 fr1

E pauză pe Camp Nou.

• 9 oc oc

Messi driblează tot în careu, trage, dar șuturl e deviat peste poartă. A fost însă offside.