sevilla

Video Sevilla - Valencia 2-1. Andaluzii au învins şi rămân pe podium

Benzema, fluierat pe ”Bernabeu” la meciul cu Gijon, la doar 4 zile după ce a marcat un gol decisiv la Lisabona

andone malaga

Video Andone a marcat din nou, dar Depor trece printr-o criză. ”Ni se întâmplă toate în acest sezon”

karim benzema

27.11.2016, 09:35

VIDEO Real Madrid - Sporting Gijon 2-1. Deși Real Madrid continuă să câștige meci după meci, fanii sunt mereu nemulțumiți. Mai mult, aceștia au uitat că, în urmă cu patru zile, Karim Benzema a adus victoria echipei lui Zidane, la Lisabona, în meciul cu Sporting Clube de Portugal, din Champions League și l-au huiduit la partida din La Liga, cu Sporting-ul din Gijon.

În întâlnirea cu asturienii, atacantul fracez a avut două șanse importante de a marca, asta după ce, imediat după pauză, a primit o gheată în cap de la Fernando Amorebieta, atunci când a încercat să ajungă la o minge.

Real Madrid, care, cu Zidane pe bancă, a ajuns la 31 de meciuri consecutive fără înfrângere, a fost la un pas să rateze victoria în fața lui Sporting Gijon, deși a condus cu 2-0 - în minutul 78, Duje Cop a avut șansa egalării, însă a executat peste poartă un penalty provocat de Nacho.

Marca.com notează că fanii și-ar dori să vadă mai multe victorii de tipul celei obținute în fața Osasunei (5-2), decât succese la limită, precum cele cu Celta Vigo, Sporting CP, Athletic Bilbao sau Gijon.

Deși Real Madrid conduce în La Liga, probabil suporterii n-au uitat nici de remizele de pe ”Bernabeu” cu Villarreal și Eibar.

CLICK AICI PENTRU PROGRAMUL COMPLET AL CANALELOR DIGI SPORT

Nici Zidane n-a fost însă prea încântat de evoluția jucătorilor săi de sâmbătă, spunând, la final, că este mulțumit doar de cele trei puncte.

Săptămâna viitoare, pe 3 decembrie, Real Madrid o va întâlni pe FC Barcelona, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1, de la 17:15, pe ”Camp Nou”, în primul El Clasico al sezonului.