panti-1

Video Pantilimon a primit uşor un gol după doar 14 minute în tricoul lui Depor

Video Betis - Deportivo 2-1. Înfrângere pentru Pantilimon la debutul pentru galicieni

atletico

Video Griezmann a marcat primul gol pe noua "bijuterie" de arenă a lui Atletico! Imagini superbe

betis depor

16.09.2017, 23:39

Costel Pantilimon a debutat în poarta lui Deportivo La Coruna, pe terenul lui Betis Sevilla. Florin Andone a fost şi el titular pentru oaspeţi, care au primit gol în minutul 14, de la Joaquin.

Depor a fost la un pas de gol la o fază în care Celso Borges a trimis mingea în transversală (min. 22).

La doar un minut după, Cartabia a egalat cu un şut superb din afara careului. Până la pauză, Pantilimon şi-a salvat echipa la ocazia lui Andres Guardado (45).

Portarul român a mai avut o paradă excelentă în debutul părţii secunde, când a parat lovitura de cap a lui Sergio Leon (47).

Cu un sfert de oră înainte de final, goalkeeperul român a fost însă învins din nou. Pasa lui Guardado i-a luat prin surprindere pe fundaşii oaspeţilor, iar Joaquin şi-a trecut în cont "dubla".

Pantilimon a mai avut o intervenţie bună, cu trei minute înainte de final.

Scor final 2-1 pentru Betis, iar Deportivo rămâne fără victorie în acest sezon de La Liga.

ECHIPELE

Betis: Adan - Barragan, Mandi, Feddal, Durmisi - Narvaez (Camarasa, min 51), Javi García, Guardado - Joaquín (Boudebouz, min 82), Sergio Leon, Tello (Sanabria, min73).

Deportivo: Pantilimon - Juanfran, Arribas, Schar, Navarro - Guilherme (Fede Valverde, 54), Borges - Cartabia (Lucas, 77), Bakkali (Luisinho, 70), Adrian - Andone.

VEZI AICI PROGRAMUL COMPLET AL CANALELOR DIGI SPORT

Un bărbat care conducea o maşină fără permis şi îşi făcuse singur numere de înmatriculare pe care...

"Am fost cu adevărat impresionat!" Pantilimon a cucerit pe toată lumea. Cuvinte mari de la o legendă a clubului

pantilimon nottingham forest

„Am trăit cu un monstru sub acoperiș și nu am știut”. Prima reacție a mamei „adoptive” a lui Cruz

Video Real Sociedad - Levante 3-0. Trei goluri, din trei şuturi pe poartă

canales

Video Alaves - Deportivo La Coruna 1-0. Florin Andone a avut o ratare uriașă în prima repriză