zidane bale

AS anunţă pe prima pagină "Revoluţie" la Real Madrid. Zidane a decis: 4 vedete, OUT din echipă. Revine Bale

Video Betis - Getafe 2-2. Alin Toșca a fost titular la andaluzi și a fost schimbat la 0-2

marcelo real

Foto "Pus la colț" de un fan după cea mai slabă prestație în UCL, Marcelo nu a ratat ocazia de a-i răspunde

tosca

04.11.2017, 09:58
  • Handbal, Liga Campionilor: Gyor - CSM Bucureşti (luni, 20:00, Digi Sport 1)

• Liga 1, etapa a 26-a: Concordia Chiajna - Voluntari (luni, 17:30, Digi Sport 1)

Betis și Getafe au terminat la egalitate în primul meci al etapei cu numărul 11 din La Liga. Partida transmisă ÎN DIRECT la Digi Sport s-a încheiat 2-2.

Cu Toșca pe teren până în minutul 63, Betis a terminat la egalitate cu Getafe, 2-2. Oaspeții au deschis scorul în minutul 18, după o lovitură liberă, prin Markel Bergara. Getafe și-a dublat avantajul în minutul 34 cu golul unui fost jucător al andaluzilor, Portillo.

Doua rezerve aveau să aducă însă un punct pentru echipa lui Quique Setien. Sanabria e redus din handicap în minutul 68 și și-a trecut în cont ce de-al 7-lea gol stagional. În schimb, algerianul Boudebouz a bifat prima reusită în Primera după o execuție foarte frumoasă din afara careului, în minutul 87.

ECHIPELE:

Betis (4-1-4-1): Adan - Barragan, Mandi, Amat (Ruiz 80), Toșca (Boudebouz 63) - Javi Garcia - Joaquin, Camarasa (Sanabria 63), Guardado, Tello - Sergio Leon
Antrenor: Quique Setien

Getafe (4-4-2): Guaita - Molinero, Dakonam, Juan Cala, Antues - Portillo (Olivera 90), Bergara, Arambarri, Ndiaye (Sergio Mora 81) - Molina, Angel (Fajr 72)
Antrenor: Jose Bordalas

Video "Uriaşul" Asenjo. A apărat două penalty-uri şi Villareal a învins Getafe cu 1-0

asenjo

Crime oribile în București. Un tânăr şi-a ucis prietena, pisica acesteia și un vecin

Video Inter - Benevento 2-0. Protagoniştii autogolului cu Genoa au evitat o nouă ruşine pentru "nerazzurri"