contra alcorcon

Contra a rămas fără echipă. Românul, demis de pe banca lui Alcorcon

Video Cadiz - Cordoba 1-2. Fostul stelist Piovaccari a marcat golul calificării pentru oaspeți

captura gimnastic

Video Rayo Vallecano - Gimnastic Tarragona 1-1 (4-5 d.l.d.). Echipa lui Raț, eliminată din Cupa Spaniei

captura piovaccari

12.10.2016, 22:21
  • Handbal, Liga Campionilor: Gyor - CSM Bucureşti (luni, 20:00, Digi Sport 1)

• Liga 1, etapa a 26-a: FCSB - Sepsi (duminică, 20:45, Digi Sport 1)

Fostul atacant al Stelei, italianul Federico Piovaccari, ajuns la vârsta de 32 de ani, a marcat pentru Cordoba golul calificării în 16-imile de finală ale Cupei Spaniei. 2-1 a fost scorul în favoarea fostei echipe a lui Florin Andone, pe terenul lui Cadiz.

Oaspeții au deshis scorul în minutul 28, prin Juli, rămas singur cu portarul. Cadiz a egalat 7 minute mai târziu, cu golul lui Aitor Garcia. Fosta echipa a lui Florin Andone a marcat golul calificării cu 5 minute înaintea pauzei - Juli a centrat din partea stângă, iar Federico Piovaccari a reluat perfect cu capul și a bifat prima reușită în triocul andaluzilor după revenirea din Australia.

VIDEO Golul lui Piovaccari

10 goluri în 25 de meciuri a înscris Piovaccari în sezonul 2013-2014 pentru Steaua, doar în campionat.

Echipele

Cadiz: Fernandez - J. Garcia, Servando, Gonzalez Gonzalez, Ruiz - Hidalgo, Mari (70 Abdullah), Mantecon (61 Santamaria), A. Garcia (61 Del Castillo) - Gomez - Guiza;
Antrenor: Alvaro Cervera;

Cordoba: Kieszek - Antonito, Vazquez Perez, Bijimine, Galan - Rios, Ramos, Dominguez, Bergdich - Juli (66 Caballero), Piovaccari (65 Rodri);
Antrenor: Jose Luis Oltra.

Meteorologii anunță cod portocaliu de frig în următoarele zile în aproape toată țara. Harta...

VIDEO&SONDAJ Piovaccari a ajuns la 4 reușite în La Liga. A atins mingea la golul la care e trecut ca marcator?

piovaccari

Al doilea cel mai mare stadion din țară riscă să se prăbușească. „Nu putem discuta de investiții”

VIDEO Piovaccari a marcat primul gol pentru Eibar și i s-a anulat eronat un altul

captura piovaccri

VIDEO Piovaccari a marcat primul gol în tricoul lui Eibar, în secunda 28 a unui amical!