suarez suparat

Video "Ceva este în neregulă cu Luis Suarez". Atacantul a semnat o ratare uriașă în meciul cu Malaga

Video Celta - Atletico 0-1. Echipa lui Simeone a întrerupt seria meciurilor fără victorie

leganes-1

Video Leganes - Athletic Bilbao 1-0. Gol de 3 puncte marcat de Beauvue după o super acțiune

gameiro

22.10.2017, 19:49
  • Handbal feminin, Champions League: CSM București - Gyor (vineri, ora 20:30, Digi Sport 1)

Jan Oblak a fost de netrecut în deplasarea de la Celta Vigo. Gameiro a marcat primul gol din acest sezon şi i-a adus toate punctele lui Atletico.

Fără victorie de patru meciuri, Atletico a spart ghinionul la Vigo cu primul gol reuşit de Kevin Gameiro în acest sezon. Eroul oaspeţilor a fost, însă, Jan Oblak. Internaţionalul sloven a făcut minuni şi a închis poarta pentru a cincea oară în nouă etape.

Dezmorţit doar de Sola în prima parte, Oblak a scos tot în repriza secundă. Când nu a ajuns pentru a doua oară la şutul lui Iago Aspas, transversala l-a salvat pe portar. Chiar înainte să fie schimbat de Simeone, Correa a reuşit driblingul meciului.

În prelungiri, Lobotka a încercat să-l păcălească, dar Oblak a prins călcâiul în doi timpi şi Atletico s-a impus la Vigo cu 1-0.

Echipele:

Celta: Sergio - H. Mallo, Cabral (E. Mor, 72), S. Gomez, Jonny - P. Hernandez, Lobotka, Wass (Guidetti, 72) - Aspas, M. Gomez, P. Sisto.
Antrenor: Juan Carlos Unzue.

Atletico: Oblak - Juanfran, Savic, Godin, Lucas - Correa (F. Luis, 88), Gabi (Gimenez, 66), Thomas, Saul - Gameiro (Gaitan, 61), Greizmann.
Antrenor: Diego Simeone.

PROGRAMUL CANALELOR DIGI SPORT

Autostrada Bucureşti-Piteşti seamănă acum cu un câmp de luptă, o spun chiar muncitorii.

"Părăsit" de Man. United şi Barcelona, Griezmann e în atenţia Realului. Anunțul zilei în Spania

griezmann real madrid

Revoltă fără precedent a poliţiştilor

Video Chiar se simte ca acasă la Atletico! Diego Costa are cifre extraordinare de la revenire

diego costa atletico

Video Atletico - Sevilla 1-2. Andaluzii, primii care câştigă pe noul stadion al madrilenilor