Messi Barcelona

Messi, noi probleme cu Fiscul spaniol. Oamenii legii anchetează posibile plăţi ascunse ale Barcelonei către starul său

Video Cristiano Ronaldo, ghinionistul meciului cu Villarreal: patru ocazii, dintre care două bare, în prima repriză

Yerry Mina

Mina, impresionat de întâlnirea cu Messi: "Mi s-a făcut pielea de găină"

ronaldo suparat

13.01.2018, 18:08
  • Tenis, Stuttgart: Simona Halep - Magdalena Rybarikova, miercuri, nu înainte de 21:00, pe Digi Sport 2

• Serie A, EXCLUSIV, etapa 35: Inter-Juventus (sâmbătă, ora 21:45, pe Digi Sport 2) şi Fiorentina-Napoli (duminică, ora 19:00, pe Digi Sport 2)

Cristiano Ronaldo a fost ghinionistul primei reprize a partidei lui Real Madrid cu Villarreal, de pe Santiago Bernabeu.

Starul portughez a nimerit de două ori bara şi a mai ratat o ocazie imensă de gol, totul în interval de numai opt minute, pentru a irosi o nouă şansă mare în minutul 45.

Cristiano Ronaldo a ratat prima ocazie în minutul 23, atunci când şutul său din lovitură liberă a fost respins în transversală de Sergio Asenjo.

VIDEO PRIMA BARĂ A LUI CRISTIANO RONALDO

Lusitanul a trecut pe lângă gol şi în minutul 30, atunci când a trimis pe lângă poartă din poziţie ideală de finalizare.

VIDEO RATAREA LUI CRISTIANO RONALDO

În minutul 31, cvintuplul câştigător al "Balonului de Aur" a nimerit din nou bara cu un şut puternic din careul de 16 metri.

VIDEO A DOUA BARĂ A PORTUGHEZULUI

În ultimul minut al reprizei, Cristiano Ronaldo nu a reuşit să-l învingă pe Asenjo nici din careul mic.

VIDEO A PATRA OCAZIE A LUSITANULUI

Lusitanul în vârstă de 32 de ani are numai patru goluri marcate în acest campionat, în toate competiţiile.