Video Eibar - Osasuna 2-3. Escalante a reușit cel mai rapid gol al sezonului

valenti-pep guardiola

Guardiola nu se mai întoarce sub nicio formă la Barca: "Nici ca antrenor, președinte sau băiat de mingi”

escalante buc

17.10.2016, 23:59
  • Handbal feminin, Champions League: CSM București - Gyor (vineri, ora 20:30, Digi Sport 1)

Meci spectaculos în La Liga. Osasuna s-a impus în fața celor de la Eibar cu scorul de 3-2.

Eibar a înscris în primul minut al meciului cu Osasuna - cel mai rapid gol din actualul sezon. Escalante a deschis scorul în confruntarea cu echipa aflată pe penultimul loc al clasamentului.

Oaspeţii au întors scorul într-un interval de trei minute. Leon a reuşit o dublă, însă echipa sa nu a putut gestiona avantajul până la pauză. Enrich a egalat în ultimul minut al primei reprize.

Roberto Torres a înscris golul victoriei pentru Osasuna în minutul 58. 3-2 pentru echipa lui Enrique Martin, care a adunat şase puncte în primele opt etape şi continuă lupta pentru ieşirea din subsolul clasamentului.

Echipele

Eibar (4-2-3-1): Riesgo - Capa, Dos Santos, Lejeune, Luna - Garcia, Escalante - Leon, Rico, Bebe - Enrich

Osasuna (5-3-2):Perez - Berenguer, Zubiria, Flano, Garcia, Oier - De las Cuevas, Digard, Torres - Leon, Riera

La nici două luni de la deschidere, Garda Financiară trimisă de concurenţă era cât pe ce să închidă...

Video Eibar - Girona 4-1. Bascii au marcat cel mai rapid gol al sezonului în La Liga

eibar girona

Ce scrie presa japoneză despre românii „rușinați” care i-au cerut scuze premierului Abe, după „vizita lipsită de diplomație”

Video Eibar - Valencia 2-1. "Lilliecii" au ratat ocazia de a se apropia de liderul Barcelona

valencia eibar

Video Real Madrid - Eibar 3-0. Gol ca pe PlayStation, cu Marcelo la finalizare. ”Galacticii” rămân la 5 puncte de Barcelona