Ronaldo, fără milă față de Tătărușanu! Românul a încasat opt goluri
Screenshot 2024-03-26 at 18.36.07
Foto Ronaldo a revenit pe gazon și ”imaginile sunt incredibile”
david-popovici
David Popovici, aur la 200 m liber la Campionatele Naționale de Înot de la Otopeni. A câștigat detașat
Digi Sport Special
Eibar Eibar
1 - 2
Real Madrid Real Madrid
Sb 10.03.2018 14:00

Eibar - Real Madrid 1-2. "Dubla" lui Cristiano Ronaldo trimite toate cele trei puncte la Madrid

10.03.2018, 15:50

• SuperLiga: Hermannstadt - Botoșani, vineri, 17:30, DGS 1

Real Madrid s-a impus cu 2-1 pe terenul lui Eibar, într-un meci transmis ÎN DIRECT la Digi Sport. Cristiano Ronaldo a înscris ambele goluri ale galacticilor şi a ajuns la 18 reuşite în actualul sezon din La Liga.

Calificarea în sfeturile de finală UEFA Champions League le-a priit jucătorilor lui Zidane. Real Madrid s-a impus şi în campionat, pe terenul lui Eibar. Cristiano Ronaldo a deschis scorul din pasa lui Modric . Gazdele au revenit însă după o fază fixă. Ramis a restabilit egalitatea la cinci minute după pauză.

Modric şi Ronaldo au fost pe rând aproape de gol, însă reuşita decisivă a venit abia cu şase minute înainte de final. Golgeterul madrilenilor a înscris pentru 2-1 după o centrare a lui Dani Carvajal, iar Real şi-a consolidat poziţia pe ultima treaptă a podiumului din La Liga

Eibar Eibar
  • 90+3 fr2

Final de partidă la Eibar. Real Madrid s-a impus cu 2-1 grație dublei reușite de Cristiano Ronaldo

• 89 fm fm

Jordan șutează din centrul careului madrilen, mingea este deviată de un fundaș al Realului și reținută de Keylor Navas

• 87 s s

Ultima schimbare la gazde. Inui este înlocuit cu Charles

• 85 s s

A doua schimbare la Eibar. Diop l-a înlocuit pe Escalante

• 84 g g

GOOOOOOL REAL MADRID! GOOOL CRISTIANO RONALDO! Portughezul reușește dubla. Golgheterul Realului a marcat cu capul, din marginea careului de 6 metri, după o centrare a lui Dani Carvajal

• 80 oc oc

Kike Garcia a finalizat cu un șut în plasa laterală un contraatac al bascilor și tabela nu suferă nicio modificare

• 76 oc oc

Inui a ajuns la finalizare într-o poziție excelentă, dar mingea trimisă cu capul de japonez a trecut peste transversala porții madrilene

• 71 s s

Dublă schimbare la Real Madrid. Lucas Vazquez și Benzema îi înlocuiesc pe Kroos și Isco

• 66 s

Prima schimbare la Eibar. Iese Ramis, autorul golului, și intră Paulo Oliveira

• 62 oc oc

Încă o intervenție de excepție a lui Dmitrovic. Portarul lui Eibar a scos în corner șutul lui Cristiano Ronaldo. Centrarea venită din lovitura de colț l-a găsit pe Gareth Bale, dar mingea trimisă de galez cu capul a trecut puțin pe lângă poartă

• 56 oc oc

Modric a luat o acțiune pe cont propriu, a intrat în careul de 16 metri și a șutat către colțul lung. Balonul a trecut puțin pe lângă bara porții lui Dmitrovic

• 50 g g

GOOOOOOL EIBAR!!! GOOOOOL RAMIS! Fundașul central al bascilor a restabilit egalitatea cu o lovitură de cap, după o centrare venită din corner

• 49 oc oc

Escalante a fost aproape de un gol de generic. Închizătorul lui Eibar a trimis un șut centrare care a fost aproape să-l surprindă pe Navas. Portarul lui Real a respins însă în corner

• 46 sr2 sr2

A început repriza secundă a meciului dintre Eibar și Real Madrid

• 45 cg cg

Ramis este avertizat pentru proteste după fluierul de final al primei reprize

Fluier final al primei reprize. Real Madrid conduce la pauză cu 1-0 grație reușitei lui Cristiano Ronaldo

• 43 oc oc

Cristiano Ronaldo a fost aproape să facă dubla. După o preluarea la marginea careului, portughezul a șutat puternic, cu stângul, dar Dmitrovic a resipins în corner

• 41 fm fm

Inui a trimis o centare în fața porții pentru Kike Garcia, dar Keylor Navas a fost atent, a ieșit și a reușit să rețină mingea din fața atacantului bascilor

• 34 g g

GOOOOOL REAL MADRID!! GOOOOL CRISTIANO RONALDO! Modric a recuperat o minge la mijlocul terenului apoi a trimis o pasă magistrală, cu exteriorul, către Ronaldo, iar lusitanul nu l-a iertat pe Dmitrovic

• 32 oc oc

Prima fază importantă și la poarta bascilor. Gareth Bale a fost angajat în adâncime, Dmitrovic a ieșit în întâmpinarea galezului și a respins, mingea a ajuns la Ronaldo, dar un fundaș al lui Eibar a reușit să-i sufle balonul portughezului în momentul în care acesta se pregătea să tragă

• 30 cg cg

Gareth Bale este primul jucător avertizat de central, pentru o intrare imprudentă

• 29 fm fm

Pedro Leon a centrat din lovitură liberă, dar reluarea cu capul a lui Dani Garcia din centrul careului n-a prins poarta

• 28 s s

Varane îi lasă locul în teren lui Nacho. Fundașul francez s-a ciocnit la o lovitură de colț cu un adversar și, deși a reintrat pe teren, nu a mai putut rezista decât câteva minute

• 20 oc oc

Bascii au fost aproape din nou să deschidă scorul. Kike Garcia a finalizat cu un șut de la 20 de metri, către colțul lung, un contraatac al lui Eibar. Balonul trimis de atacantul lui Eibar a fost respins în corner de Keylor Navas

• 5 oc oc

Prima oportunitate le aparține gazdelor. Inui a centrat din flancul drept, dar Kike Garcia a fost blocat la timp și scorul rămâne 0-0

• 1 sr1 sr1

A început partida dintre Eibar și Real Madrid. Gazdele au avut lovitura de începere