galca granada

Gâlcă a pierdut cel mai important atacant, înainte de meciul cu Granada. Obiectivul lui Espanyol

Video Florin Andone a marcat al 13-lea gol al sezonului pentru Cordoba! Andaluzii au pierdut, însă, meciul

ancelotti messi

Cum poate fi oprit Lionel Messi? Un mare antrenor susține că a descoperit secretul

flandone

13.03.2016, 19:31

Atacantul român al Cordobei, Florin Andone, a marcat golul cu numărul 5 al anului 2016 și al 13-lea al sezonului în Segunda Division, împotriva galicienilor de la Lugo, în etapa cu numărul 29.

Lugo a deschis scorul în minutul 11, prin Carlos Hernandez, mărindu-și avantajul în minutul 31, prin Caballero. La pauză, andaluzii intrau în dezavantaj la cabine, 0-2.

După pauză, Oltra a făcut două schimbări în echipă, scoțându-i pe Luso și Raul de Tomas, trimițându-i în teren pe Xisco Jimenez și Mohamady Traore. Iar Cordoba a revenit pe tabelă, în minutul 61. A marcat iar Florin Andone, din careu, cu un șut la colțul lung, după un dribling scurt.

Florin Andone rămâne pe locul 3 în clasamentul golgheterilor ligii a doua, după Sergio Leon (Elche), cu 17 goluri, și David Rodriguez (Alcorcon), cu 14 reușite.

Din păcate, reușita românului nu a fost suficientă pentru ca andaluzii să câștige puncte la acest meci. Lugo s-a impus cu 2-1, iar Cordoba rămâne pe locul 5, cu 46 de puncte, cu trei mai puține decât echipa de pe locul 2, ultimul care duce automat în La Liga la finalul sezonului.

Într-un alt meci din această etapă, Dinu Moldovan a fost integralist la Ponferradina, care a încheiat la egalitate, 1-1, meciul de pe terenului Gimnastic Tarragona. Răzvan Ochiroșii a fost doar rezervă neutilizată la oaspeți în meciul Huesca-Alcorcon 1-0.

VEZI MAI JOS GOLUL LUI FLORIN ANDONE:

Nu e banc şi, cu siguranţă, nu e nici o postare de pe vreun site de bacuri. Un bărbat din România...

Execuție de trei puncte! Fred a reușit golul serii în Champions League

AA

Descoperire uimitoare. Ce se întâmplă în corpul tău dacă bei doar 2 pahare de bere pe zi

Video CSM Bucureşti - Corona Braşov 37-21. Victorie clară, în ultimul test înainte de marele meci cu Gyor

csm bucuresti corona brasov

Video La Coruna e în dificultate, dar Andone rămâne apreciat. Ce premiu a primit atacantul român