masche umtiti

Accidentarea lui Umtiti îi schimbă planurile lui Mascherano. Ce se întâmplă cu argentinianul

Video Getafe - Valencia 1-0. "Liliecii", la prima înfrângere a sezonului, au ratat șansa de a se apropia de Barcelona

eibar espanyol

Video Eibar - Espanyol 3-1. Bascii au marcat toate golurile. Enrich a scos un penalty și și-a dat un autogol!

getafe valencia

03.12.2017, 20:29

ÎN DIRECT la Digi Sport, Valencia a ratat şansa de a se apropia la două puncte de liderul Barcelona. A fost învinsă, în deplasare, de Getafe. Gazdele au avut încă din minutul 25 un jucător eliminat.

Valencia a pierdut pentru prima dată în acest sezon. Revelaţia din La Liga a fost învinsă de Getafe, chiar dacă a jucat mai bine de o oră în superioritate numerică. Uruguayanul Arambarri a fost eliminat la jumătatea primei reprize, dar gazdele nu au resimţit şocul.

"Liliecii" au scăpat fără gol la ocazia uriaşă a lui Angel Rodriguez, însă nu au mai avut ce face în minutul 66. Şutul deviat al lui Bergara l-a învins pe Neto.

Valencia s-a trezit abia pe final. Dani Parejo a fost aproape de a restabili egalitatea, dar Guaita a respins incredibil. Portarul lui Getafe a intervenit perfect şi la execuţia de la mare distanţă a lui Soler şi şi-a ajutat coechipierii să o învingă cu 1-0 pe Valencia. "

Liliecii" rămân pe locul secund, la un punct peste Atletico şi la trei peste Real Madrid.

ECHIPELE:

Getafe (4-4-2): Guaita - Suarez, Dakonam, Gonzalez Cabrera, Molinero - Portillo, Bergara, Arambarri, Diedhiou (Fajr '72) - Angel, Molina (Lacen '90+2)
Antrenor: P. Bordalas

Valencia (4-4-2): Neto - Montoya, Gabriel, Vezo, Gaya - Soler, Parejo, Kondogbia (Nacho '46), Pereira (Santi Mina '63) - Rodrigo, Zaza
Antrenor: G. Marcelino

simeone griezmann

Codrin Ștefănescu face dezvăluirea. Cine este „personajul veninos” invocat de Dragnea

Valverde poate egala borna atinsă doar de Vilanova și Guardiola! Cifrele extraordinare înregistrate