suarez 100

Video Suarez, al 100-lea gol pentru Barcelona, după 120 de partide. Messi a avut nevoie de 180 meciuri să atingă borna

Video În sfârşit, Neymar! Brazilianul a înscris din nou pentru Barcelona, după 1022 de minute de secetă

messi lov libera

Video 2017, anul golurilor din lovitură liberă pentru Messi. Care a fost cel mai frumos?

neymar aaa

11.01.2017, 23:36
  • Handbal feminin, Champions League: CSM București - Gyor (vineri, ora 20:30, Digi Sport 1)

VIDEO Barcelona - Bilbao 3-1. Neymar a înscris din nou pentru Barcelona, după mai bine de 1000 de minute de secetă. Brazilianul a punctat pentru 2-0 în disputa cu Bilbao, din returul optimilor Cupei Spaniei.

Într-o seară specială pentru Suarez, care a ajuns la cota 100 în tricoul Barcelonei, şi Neymar a strălucit. Sud-americanul nu mai marcase pentru trupa lui Luis Enrique din octombrie, cu City, în Ligă.

Ghinioanele par să se fi spart pentru Neymar, care a făcut un meci foarte mult, fiind mult mai altruist decât în alte dăţi. După assistul dat la primul gol al partidei, brazilianul a obţinut, în minutul 48, un penalty. Deşi Messi este executantul tradiţional al loviturilor de la 11 metri, acesta i-a oferit şansa coechipierului său să "rupă blestemul". Iar Neymar nu a ratat de la punctul cu var, marcând cu o execuţie sigură.

1022 minute trecuseră de la precedentul gol al lui Neymar pentru catalani

Vezi mai jos golul lui Neymar

Actrița Dorina Chiriac a publicat pe pagina sa de Facebook o scrisoare deschisă în care le cere...

Zidane ar fi negociat cu PSG. "E antrenorul ideal"

zidane

Ce scrie presa japoneză despre românii „rușinați” care i-au cerut scuze premierului Abe, după „vizita lipsită de diplomație”

Video Lyon - PSG, meciul golurilor de pus în ramă! Liderul pierde dramatic, în prelungiri