lionel jorge messi

PSG vrea să dea lovitura supremă pe piața transferurilor: tatăl lui Messi s-a întâlnit cu directorul sportiv al francezilor!

Video Las Palmas - Bilbao 3-1. Boateng, al 5-lea gol în La Liga!

iniesta antrenament

Căpitanul revine în El Clasico! Iniesta, declarat apt pentru meciul cu Real Madrid

Boateng

28.11.2016, 23:55
  • Handbal, Liga Campionilor: Gyor - CSM Bucureşti (luni, 20:00, Digi Sport 1)

• Liga 1, etapa a 26-a: Concordia Chiajna - Voluntari (luni, 17:30, Digi Sport 1)

Cu o singură victorie în ultimele 8 etape din Primera Division, Las Palmas a învins-o cu 3-1 pe Bilbao, ÎN DIRECT la Digi Sport 3.

Gazdele au înscris în poarta celor de la Athletic Bilbao cu 5 minute înaintea pauzei. Kevin Prince Boateng a reușit al cincilea său gol în La Liga.

Neînvinși de 5 meciuri în toate competițiile, bascii au mai primit un gol, la 10 minute de la reluare. Trimis în teren la pauză, în locul lui Boateng, Momo Figueroa a dublat avantajul gazdelor.

Tana putea înscrie al treilea gol al lui Las Palmas, după o fază superbă, dar călcâiul său a lovit bara. Rămasă în 10 oameni, după eliminarea lui Aduriz, Bilbao a revenit în meci dintr-un penalty acordat ușor. Raul Garcia a transformat făra emoții lovitura de pedeapsă.

Scorul final, 3-1 pentru Las Palmas, a fost stabilit de Viera, pe contraatac.

ECHIPELE:

VIDEO CU REZUMATUL PARTIDEI:

Fiul unui om important, el s-ar fi aflat sub influența drogurilor.

Video "Uriaşul" Asenjo. A apărat două penalty-uri şi Villareal a învins Getafe cu 1-0

asenjo

Manifestații pentru suținerea șefei DNA. Mii de oameni s-au strâns la Guvern

Cele cinci motivele pentru care Real Madrid a decis să-l vândă pe Bale la finalul sezonului