Ofertă-surpriză pentru Luis Enrique. Echipa care şi-l doreşte l-ar aştepta până în 2018

Video Leganes - Getafe 1-2. Goluri superbe în derby-ul sudului Madridului

Nu toată lumea e fericită la PSG! Un star le-a dezvăluit colegilor visul de a juca la Barcelona

leganes getafe

09.09.2017, 00:03
  • Serie A, etapa a 21-a: Juventus - Genoa (luni, 21:45, Digi Sport 2)

Getafe a câştigat derby-ul madrilen cu Leganes, primul al sudului Madridului din istorie în La Liga, şi a obţinut primul succes din actuala ediţie a Primerei Division.

Echipa lui Jose Bordalas a deschis scorul pe Estadio Municipal de Butarque prin reuşita superbă a lui Arambarri, din minutul 39.

Victorioasă în primele două etape, Leganes a restabilit egalitatea în minutul 65, prin Guerrero.

Tot Guerrero s-a transformat însă în "demon" pentru echipa sa şapte minute mai târziu, atunci când a ratat un penalty.

Getafe a dat lovitura în minutul 83, graţie unui nou gol superb, marcat de Alvaro Jimenez, şi are patru puncte după trei etape. Leganes a rămas cu şase puncte.

ECHIPELE

Leganes: Cuellar - Zaldua, Munoz, Mantovani, Rico Saguero - R. Perez, Gabriel Pires (min.84 Beauvue) - Omar Ramos (min.62 El Zhar), Eraso (min,53 Moran), Szymanowski - Guerrero.

Getafe: Guaita - Suarez, Dakonam, Torres Ruiz, Antunes - Fajr, Bergara, Arambarri (min.89 Bruno Gonzalez), Ndiaye (min.78 Sergio Mora) - Shibasaki (min.63 Alvaro Jimenez), Molina Vidal.

VEZI AICI PROGRAMUL COMPLET AL CANALELOR DIGI SPORT

Tânărul promite că va fi cumpătat.

Zidane: "Nu îmi pot imagina Real Madrid fără Cristiano. Clubul și fanii îl iubesc"

zidane ronaldo

CTP: Osaka a jucat cu nasul sus

Video Surpriză în Cupa Spaniei. Leganes a eliminat Villareal şi va juca în "sferturi"