messi gol

Video Barcelona - Deportivo 4-0. Messi a revenit cu gol, iar Rafinha a reuşit o dublă

Video Leganes - Sevilla 2-3. Prima victorie în deplasare a andaluzilor, în acest sezon

suarez miss 1

Video Suarez, una dintre ratările carierei. Cum a trimis singur cu poarta goală, în meciul cu echipa lui Fl. Andone

sevilla

15.10.2016, 16:49
  • La Liga, etapa 24: Betis - Real (duminică, 21:45, Digi Sport 2).
  • Liga 1, etapa a 25-a: Dinamo - FCSB (duminică, ora 20:45, Digi Sport 1)

ÎN DIRECT la Digi Sport, Sevilla a obținut prima victorie pe teren străin din acest sezon, în Primera Division, și continuă să pună presiune pe granzii Madridului, Atletico și Real. Andaluzii s-au impus cu 3-2 în duelul cu Leganes, la capătul unui meci nebun.

Trupa lui Jorge Sampaoli a deschis scorul în minutul 25, când Franco Vazquez a înscris cu o lovitură de cap centrarea perfecta a lui Vietto. Andaluzii și-au majorat avantajul în minutul 58 prin Samir Nasri, după un contraatac devastator înițiat de Escudero și continuat de Vietto.

Fără victorie pe teren propriu, nou-promovata Leganes a revenit incredibil de la 0-2 la 2-2 în numai doua minute. Timor a redus din diferență în minutul 67, cu un șut din afara careului și imediat Szymanowski a egalat după un moment de neatenție al defensivei Sevillei. Oaspeții au dat lovitura în minutul 85, când Pablo Sarabia a marcat un gol de senzație și i-a oferit pentru câteva ore echipei lui Sampaoli poziția de lider în La Liga.

ECHIPELE:

Leganes (4-4-2): Serantes - Victor Diaz, Medjani, Mantovani, Diego Rico - Omar Ramos (D. Machis '78), Timor, Ruben Perez, Szymanowski - Gabriel (Robert Ibanez '67), Luciano (M. Kone '55)
Antrenor: Asier Garitano

Sevilla (4-1-3-2): Sergio Rico - Mariano, Pareja, Iborra (Ganso '81), Sergio Escudero - N'Zonzi - Nasri, F. Vazquez (Mercado '65), Vitolo - Vietto, Ben Yedder (Pablo Sarabia '72)
Antrenor: J. Sampaoli

Datoriile lanțului de restaurante pe care îl deține depășesc 71 de milioane de lire sterline.

Coutinho poate face loc unui alt brazilian la Barcelona. Va deveni jucător comunitar datorită soției

coutinho barcelona

Doi pensionari nevinovaţi, loviţi de mascaţi. Poliţie: S-a acţionat conform procedurii

Video Deportivo - Betis 0-1. Andone, cu o bară, nu l-a putut salva pe Seedorf la debut

andone seedorf

Video Villarreal - Alaves 1-2. Bascii și-au trecut în cont și una din ratările campionatului