Atletico Madrid Vs FC Barcelona in Madrid, Spain - 17 Mar 2024
Răzbunare extremă! Suporterii lui Atletico Madrid au dat foc unui tricou al lui Joao Felix
FC Barcelona, Barca Getafe CF. La Liga EA Sports match. Date 26 Joao Felix of FC Barcelona celebrates the 2-0 during the
Video Atletico Madrid - Barcelona 0-3. Catalanii au făcut show în Capitală
ilie
Exclusiv ”Poate juca lejer la orice echipă din România”. Ilie Dumitrescu, ”vrăjit” de un fotbalist care se bate la retrogradare
Atletico Madrid Atletico Madrid
1 - 1
Barcelona Barcelona
Sb 24.11.2018 21:45

Atletico - Barcelona 1-1. Madrilenii rămân fără victorie în fața catalanilor din 2010

24.11.2018, 23:45

• Baraj EURO: Bosnia si Hertegovina - Ucraina, joi, 21:45, DGS 1

• Elite League U20: Romania - Italia, joi, 18:00, DGS 1

Video Atletico - Barcelona 1-1. Atletico Madrid a fost aproape de victoria care să o urce pe primul loc în La Liga. Diego Costa a deschis scorul în derby-ul cu Barcelona, însă catalanii au evitat eşecul cu un gol marcat în minutul 90. 67.000 de fani ai lui Atletico Madrid au făcut o atmosferă fantastică înaintea derby-ului pentru primul loc cu Barcelona.

În repriza a doua, mingea l-a lovit în mână pe Vidal, însă arbitrul a lăsat jocul să continue, iar colegii săi nu i-au recomandat analiza video. (74, 75) Catalanii au avut 70 de procente la capitolul posesia mingii, însă Atletico a dat în cele din urmă lovitura. Diego Costa a câştigat duelul cu Rafinha şi l-a învins pe Ter Stegen după un corner executat de Griezmann. (77) Barcelona a evitat eşecul în minutul 90. Dembele a stabilit scorul final, 1-1, după o minge primită de la Messi, iar catalanii rămân pe primul loc în clasament, cu un punct avantaj în faţa gazdelor de la Atletico.

• 90+3 final

FINAL DE MECI. Derby-ul dintre Atletico și Barcelona s-a terminat nedecis, scor 1-1. Diego Costa și Dembele au marcat golurile partidei.

• 90 g g

GOOOL Barcelona. Ousmane Dembele a egalat cu un șut din interiorul careului. Șutul atacantului Barcelonei nu a putut fi oprit nici de Oblak, nici de fundașii lui Atletico.

• 85 s s

Schimbare la Barcelona. A ieșit Vidal, a intrat Malcom.

• 80 s s

Schimbare Barcelona. A ieșit Arthur, a intrat Dembele.

• 80 s s

Schimbare la Atletico. A ieșit Diego Costa, a intrat Correa.

• 77 g g

GOOOL ATLETICO. Diego Costa a deschis scorul cu o lovitură de cap la colțul scurt. Atacantul celor de la Atletico a câștigat un duel cu Rafinha.

• 75 fm

Atletico Madrid a cerut penalty după ce mingea l-a lovit în mână pe Vidal. După ce arbitrul a consultat VAR, acesta a decis că nu se impunea acordarea unei lovituri de pedeapsă.

• 71 cg cg

Umtiti este avertizat.

• 71 cg cg

Diego Costa este avertizat.

• 64 s s

Schimbare la Atletico. A ieșit Lemar, a intrat Vitolo.

• 60 oc oc

Ocazie pentru Atletico Madrid. Acțiune superbă a lui Antoine Griezmann pe partea stângă, centrează în fața porții, dar atacantul lui Atletico este blocat în ultima clipă.

Schimbare la Barcelona. A ieșit Sergi Roberto, a intrat Rafinha.

• 46

A început a doua repriză.

Pauză.

• 44 fm

Sergi Roberto s-a accidentat și nu a mai putut continua partida.

• 29 cg cg

Busquets este avertizat.

• 18

Partida este echilibrată, nicio ocazie de gol a catalnilor.

• 7 fm

Prima fază de poartă aparține celor de la Atletico. Koke a executat o lovitură liberă de pe partea stângă, Ter Stegen a prins.