Barcelona l-a pus pe Xavi să-și dea afară propriul frate, după ce a decis să rămână la echipă
Xavi Hernandez press conference, Nou Camp, Barcelona, Spain - 08 Nov 2021
Xavi s-a răzgândit! Laporta l-a convins
gigi becali
Exclusiv ”Transferul” nemaiîntâlnit pregătit de Gigi Becali: ”Îi dau 500.000 € pentru 6 meciuri!”
Barcelona Barcelona
3 - 0
Eibar Eibar
Du 13.01.2019 19:30

Barcelona - Eibar 3-0. Lionel Messi și Luis Suarez au marcat golurile catalanilor

13.01.2019, 21:20

• SuperLiga: Hermannstadt - Petrolul, joi, 19:00, DGS 1

• SuperLiga: Universitatea Craiova - CFR, joi, 21:45, DGS 1

VIDEO Barcelona - Eibar 3-0. Catalanii au obținut o victorie la scor de neprezentare, într-un meci în care nu s-a pus niciodată problema învingătoarei. Barcelona a deschis scorul prin Luis Suarez, după o fază de Play-Station. Acesta a fost și scorul pauzei. În repriza secundă, Lionel Messi a marcat pentru 2-0 și a bifat golul 400 în La Liga (min. 53), iar Luis Suarez a reușit dubla doar câteva minute mai târziu (min. 59).

Eibar Eibar
  • 90+3 fr2

Final de partidă. Barcelona - Eibar 3-0. Luis Suarez, cu o dublă, și Lionel Messi au adus victoria catalanilor

• 59 g g

GOOOOL BARCELONA! GOOOL LUIS SUAREZ! Uruguayanul reușește dubla. Suarez l-a învins pe Riesgo cu un șut cu exteriorul, din unghi. Pasa decisivă a venit direct din aut, de la Sergio Roberto

• 58 oc oc

OCAZIE BARCELONA! Lionel Messi primește o pasă excelentă cu călcâiul, de la Luis Suarez, dar trage slab, dintr-o poziție foarte bună

• 57 oc oc

OCAZIE BARCELONA! Catalanii domină autoritar în aceste minute. Coutinho a ajuns în poziție de finalizare după un schimb de pase cu Messi, dar a fost blocat de Riesgo

• 56 oc oc

OCAZIE BARCELONA! Luis Suarez a fost aproape să realizeze dubla. Pe un contraatac, Messi a pasat în stânga la Jordi Alba, care a centrat din prima pentru reluarea de cap a lui Suarez din 7 metri. Portarul lui Eibar a respins de pe linia porții

• 53 g g

GOOOL BARCELONA! GOOOL MESSI! Decarul argentinian a marcat cu un șut din 8 metri. Argentinianul a ajuns la 400 de goluri în La Liga

• 46 sr2 sr2

A început repriza secundă. Barcelona are prima posesie. Nicio modificare în cele două formații

Final de primă repriză pe Camp Nou. Barcelona conduce cu 1-0 după golul marcat de Luis Suarez în minutul 19

• 44 cg cg

Luis Suarez este primul jucător avertizat din tabăra gazdelor. Atacantul Barcelonei a văzut cartonașul galben pentru proteste

• 44 fm fm

Coutinho cade în careu și cere lovitură de la 11 metri, dar arbitrul a lăsat jocul să continue

• 28 oc oc

OCAZIE EIBAR! Enrich reia cu capul, de la 11 metri, o centrare venită din flancul drept, dar mingea trimisă de atacantul bascilor trece puțin pe lângă vinclul porții lui Ter Stegen

• 19 g g

GOOOL BARCELONA! GOOOL LUIS SUAREZ! Atacantul sud-american a deschis scorul cu o reluare la colțul lung, după o fază de Play-Station a formației catalane

• 10

Început de partidă destul de liniștit pe Camp Nou. Barcelona controlează mijlocul terenului, dar fără mari realizări