Real Madrid CF v RC Celta - LaLiga EA Sports MADRID, SPAIN, MARCH 10: Arda Guler of Real Madrid CF and Dani Ceballos of
Atletico, gata să transfere de la Real Madrid: fotbalistul e ”frustrat” și vrea să plece
Leipzig, Sachsen, Deutschland, 13.02.2024: Red-Bull-Arena: Champions League: RB Leipzig - Real Madrid: Real-Trainer Carl
Toni Kroos a dezvăluit cum îi duce Carlo Ancelotti ”cu zăhărelul” pe jucătorii de la Real Madrid
gigi becali
Exclusiv ”Transferul” nemaiîntâlnit pregătit de Gigi Becali: ”Îi dau 500.000 € pentru 6 meciuri!”
Real Betis Real Betis
1 - 2
Real Madrid Real Madrid
Du 13.01.2019 21:45

Betis - Real Madrid 1-2. Prima victorie a "galacticilor" în 2019. Final dramatic. Dani Ceballos a înscris împotriva fostei echipe

13.01.2019, 23:20

• SuperLiga: Hermannstadt - Petrolul, joi, 19:00, DGS 1

• SuperLiga: Universitatea Craiova - CFR, joi, 21:45, DGS 1

VIDEO Betis - Real Madrid 1-2. Galacticii au obținut prima victorie din 2019, la Sevilla, la capătul unui meci în care Luka Modric a marcat primul său gol în acest sezon, iar francezul Karim Benzema a părăsit terenul accidentat

Real Madrid a deschis scorul în meciul de la Sevilla încă din minutul 13, când Luka Modric l-a învins pe Pau Lopez cu un voleu de la 16 metri. Acesta a fost și scorul pauzei. La reluare, Betis a egalat prin fostul jucător al Realului, Sergio Canales. Victoria Realului a venit în urma unui gol marcat în minutul 88 de Dani Ceballos, jucător cumpărat chiar de madrileni chiar de la Betis.

• 90+3 fr2

Final de partidă. Betis - Real Madrid 1-2. Golul lui Dani Ceballos din minutul 88 a adus prima victorie a madrilenilor în 2019

• 88 g g

GOOOOL REAL MADRID! GOOOL CEBALLOS! Fostul jucător al lui Betis marchează golul care îi poate aduce Realului prima victorie în 2019. Mijlocașul a înscris direct din lovitură liberă

• 87 s s

Ultima schimbare și la gazde. Sanabria îi lasă locul în teren lui Moron

• 86 cg cg

William Carvalho este avertizat, după un fault la marginea propriului careu de 16 metri

• 85 s s

A doua schimbare la Betis. Boudebouz intră în locul lui Guardado

• 82 s s

Ultima modificare la Real Madrid. Brahim Diaz debutează pentru formația din capitala Spaniei. A intrat în locul lui Valverde

• 74 s s

A doua schimbare la Real Madrid. Dani Cevallos intră în locul lui Reguilon

• 68 g g

GOOOOL BETIS! GOOOL CANALES! Gazdele restabilesc egalitatea, reușita fiind validată cu ajutorul VAR. Plecat de la limita ofsaidului, Canales l-a învins pe Navas

• 67 s s

Modificare la gazde. Tello intră în locul lui Guerrero

• 62 cg cg

Valverde este avertizat de centralul partidei

• 60 oc oc

OCAZIE BETIS! Guardado trimite un voleu, cu exteriorul, de la 20 de metri, însă ratează de puțin tința

Modificare la Real Madrid. Accidentat în finalul primei reprize, Benzema este înlocuit de Gonzalez

• 46 sr2 sr2

A început repriza secundă. Real Madrid a avut prima posesie

Final de primă repriză. Betis - Real Madrid 0-1, gol Luka Modric

• 45 oc oc

OCAZIE BETIS! Canales primește o pasă excelentă în marginea careului madrilen și trage, dar mingea trece puțin pe lângă poartă

• 43 cg cg

Sergio Ramos vede și el cartonașul galben în acest final de primă repriză

• 35 cg cg

Luka Modric este avertizat pentru o intrare dură la mijlocul terenului

• 30 oc oc

OCAZIE REAL MADRID! Contaatac al madrilenilor, finalizat de Vinicius cu un șut din prima, după o centrare a lui Benzema. Pau Lopez a fost din nou la post

• 25 fm fm

Modric încearcă încă un șut din afara careului, dar de această dată mingea trece peste poarta apărată de Pau Lopez

• 20 fm fm

Vinicius încearcă un șut cu efect, dar nu-i pune mari probleme portarului gazdelor

• 13 g g

GOOOOL REAL MADRID! GOOOL LUKA MODRIC! Balonul de Aur deschide scorul cu un șut superb, fără preluare, din marginea careului de 16 metri