VIDEO Un fan a intrat pe teren şi l-a îmbrăţişat pe Messi. Reacţia argentinianului

Luis Enrique e realist, după victoria grea cu Malaga: "Am făcut un meci slab"

VIDEO Echipa lui Gâlcă, dezavantajată. Espanyol nu a primit două penalty-uri!

luis enrique-2

23.01.2016, 20:49
  • Handbal, Liga Campionilor: Gyor - CSM Bucureşti (luni, 20:00, Digi Sport 1)

• Liga 1, etapa a 26-a: FCSB - Sepsi (duminică, 20:45, Digi Sport 1)

VIDEO. Malaga - Barcelona 1-2. Catalanii au obţinut 3 puncte mari pe La Rosaleda, unde doar două echipe mai plecaseră victorioase, Betis şi Villarreal. Luis Enrique a recunoscut că echipa lui, pentru care au marcat Munir şi Lionel Messi, a jucat slab, mai ales în prima repriză.

"Este greu să ne amintim de o repriză atât de slabă cum a fost prima de azi. În cea de-a doua, am jucat mai bine, am fost mai competitivi, dar am făcut mai multe greşeli ca de obicei.

E mai uşor să te impui când joci bine, dar am câştigat cele trei puncte când am jucat slab. Echipa lui Javi Gracia ne-a pus mereu probleme. Suntem fericiţi pentru cele trei puncte", a comentat tehnicianul catalanilor.

Greşelile la care s-a referit Enrique au apărut în prima repriză, atunci când gazdele au marcat şi au mai avut o mare ocazie de gol, după gafele în lanţ apărute în defensiva oaspeţilor.

Meteorologii anunță cod portocaliu de frig în următoarele zile în aproape toată țara. Harta...

Guardiola recunoaşte că avionul său a fost percheziţionat. Ce voia să afle Garda Civilă

perchezitie avion pep

Al doilea cel mai mare stadion din țară riscă să se prăbușească. „Nu putem discuta de investiții”

Cele cinci motivele pentru care Real Madrid a decis să-l vândă pe Bale la finalul sezonului