Real Madrid v Liverpool - UEFA Champions League Final
Cristiano Ronaldo îi va înfuria pe fanii lui Real Madrid! Ce echipă vede favorită la câștigarea Champions League
vinicius
Vinicius s-a plâns chiar în fața camerei: "La fiecare meci acest arbitru îmi dă un cartonaș, este incredibil"
ilie
Exclusiv ”Poate juca lejer la orice echipă din România”. Ilie Dumitrescu, ”vrăjit” de un fotbalist care se bate la retrogradare

Marcelo, Militao și Jovic nu au calitate de Liga Campionilor? Real Madrid, făcută praf după umilința cu Șahtior

22.10.2020, 08:55

VIDEO Real Madrid - Șahtior 2-3 | Real Madrid a evoluat jalnic în fața celor de la Șahtior, mai ales în primele 45 de minute când a fost practic umilită de către gruparea ucraineană.

Fotbaliștii lui Real Madrid, în timpul meciului cu Șahtior / Foto: Getty Images
  • Baraj EURO: Bosnia si Hertegovina - Ucraina, joi, 21:45, DGS 1

• Elite League U20: Romania - Italia, joi, 18:00, DGS 1

Presa din Spania a dat de pământ cu ”galacticii” lui Zidane și a decretat că Marcelo, Militao și Jovic, toți titulari, nu au calitate de Liga Campionilor.

Zinedine Zidane a închegat un prim 11 mai mult cu gândul la El Clasico, de sâmbătă, ora 17:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 1, dar asta era să-l coste una dintre cele mai severe înfrângeri din istoria grupării blanco. Jurnaliștii de la Marca i-au analizat pe jucători, post cu post, și au tras și niște concluzii, pe alocuri dure.

Nu au calitate de Liga Campionilor! Analiza jucătorilor post cu post

1. Modric

Fără Toni Kroos, fostul mijlocaș al lui Tottenham Hotspur, nu a avut un punct de referință în mijlocul terenului și a rămas deseori ”fără busolă” fiind de multe ori departe de acțiune. A marcat, totuși, un gol cu o lovitură fantastică de la distanță, la începutul reprizei a doua.

1. Vincius

Introdus după pauză, a marcat la prima atingere a mingii și a readus-o pe Real Madrid în joc. A adus o dinamică în joc, genul de atacant imprevizibil, care și-a depus candidatura la titularizare.

1. Courtois

Prestația sub așteptări, lamentabilă pe alocuri a defensivei, nu i-a permis belgianului să se afirme. A reușit însă limitarea scorului. A avut o intervenție salvatoare în fața lui Tete, în repriza a doua, care le-a permis coechipierilor să mai spere măcar la un egal.

1. Valverde

A început meciul energic, cu dorință de afirmare, dar s-a pierdut pe parcurs, la fel ca și colegii săi. A marcat un gol, la 2-3, care însă a fost anulat corect pe motiv de ofsaid.

1. Mendy

Fundașul francez a fost singurul jucător care s-a descurcat cât de cât onorabil și a menținut un nivel ridicat față de evoluțiile sale anterioare. A inițiat sau a încercat să creeze și superioritate pe flancul drept.

1. Kroos

A fost introdus în repriza a doua în speranța creșterii calității la mijlocul terenului și a acurateții paselor sale, dar nu a putut face diferența.

1. Benzema

Introdus la pauză, pentru a revitaliza atacul, vârful francez a părut unul bont, incapabil să aducă ceva nou

1. Casemiro

Brazilianul a jucat în nota echipei, adică slab. A încasat și un cartonaș galben inutil pe finalul primei reprize.

1. Asensio

A început în forță, cu tupeu, dar s-a pierdut total după ce formația ucraineană s-a distanțat.

1. Zidane

A fost la un pas de un eșec umilitor care ar fi intrat în istoria neagră a Realului, dar a reușit ca la pauză, prin discuții și schimbări, să limiteze proporțiile dezastrului. ”Galacticii” au jucat altceva în repriza a doua și au fost aproape de a scoate o remiză.

1. Militao

El a fost cel care a greșit la toate cele trei goluri marcate de către Șahtior în prima repriză. Cel puțin la ultimul gol a gafat lamentabil

1. Rodrygo

Brazilianul a avut o campanie de debut fantastică în Liga Campionilor în mandatul trecut, dar a fost complet ineficient în prima repriză, fiind înlocuit la pauză.

1. Marcelo

Pe el nu se mai poate conta în apărare. Nu a reușit nici în repriza a doua, când Real a mai atac, să se afirme cu ceva măcar pe faza de atac.

1. Jovic

Zinedine Zidane încearcă să-i ofere mai multe șanse atacantului sârb, dar acesta nu s-a remarcat cu nimic în fața lui Șahtior.

1. Varane

În absența lui Sergio Ramos, internaționalul francez era de așteptat să conducă echipa, dar a făcut-o în cel mai rău mod posibil. Și-a marcat un autogol și a fost în afara fazei la golul marcat de Manor Solomon.

VIDEO cu rezumatul partidei Real Madrid - Sahtior 2-3

Etichete: real madrid , zidane , real madrid liga campionilor , real sahtior 2-3 video

Câştigătorul celor 5,86 de milioane de euro la Joker şi-a ridicat banii. Cine este, mesajul său, și ce spune despre numerele jucate

Câştigătorul premiului de categoria I la tragerea Joker din 14 martie s-a prezentat, luni, la...

gigi baluta
Gigi Becali a auzit că Radunovic a anunțat că pleacă de la FCSB și a intrat în direct: ”A venit la mine la palat”

Întrebat cine a fost cel mai bun fotbalist, Giovanni Becali a răspuns imediat: ”Numărul 1! Un geniu”
giovanni becali 7
Cum arată "Popeye", la 3 ani după ce a recunoscut că și-a injectat ulei de motor pentru a avea bicepși uriași
Russian 'Popeye', 23, with bulging biceps from synthol injections is defeated after only three minutes in MMA contest
Caz de dopaj în SuperLigă! A fost depistat pozitiv: ”Sunt uluit!” Reacția conducerii: ”Am rămas fără cuvinte”
FOTBAL:FCSB-SEPSI OSK SFANTU GHEORGHE, SUPERLIGA SUPERBET (11.02.2024)
Gigi Becali s-a convins, după prima etapă din play-off: "Ea e principala adversară, fără să supăr pe nimeni!"
FOTBAL:PREZENTARE BOGDAN ANDONE LA FCSB (5.06.2019)
ilie

Video Exclusiv Ionuț Negoiță, atac dur la Mircea Lucescu. ”N-are măsura cuvintelor. Pun pariu că nu va investi la Dinamo”
lucescu-negoita
E gata! Viitorul lui Ionuț Radu a fost decis deja: ”Nu e bine pentru el”. Ce se va întâmpla cu portarul român
ionut-radu
Presa din Ungaria a reacționat după ce Cosmin Matei, jucătorul lui Sepsi, a fost depistat pozitiv
cosmin-matei
Cum a apărut un mire la ședința foto organizată după nuntă. Imaginile au stârnit ample controverse: „Ar trebui să divorțezi de el!”
Louis Munteanu la Rapid! Șucu vrea să-i dea lovitura lui Gigi Becali. „E ținta noastră la vară”
Toate detaliile transferului lui Louis Munteanu. Sumă de achiziție + salariul: doar Șucu și Becali și-l permit
A fost deschis testamentul lui Matthew Perry. Cine sunt cei patru beneficiari ai averii actorului din „Friends”
Fosta iubită a lui Dorian Popa, în bustieră albă, o fustă minusculă și cizme până la coapse. Babs strălucește la 41 de ani
Bizarerii marca FRF. Se știu echipele care prind locurile de promovare în Superliga, înainte de startul play-off-ului
De ce spun maghiarii că românii trăiesc ca în America Latină? Ce i-a enervat atât de rău?
Gigantul francez care deschide o nouă fabrică în România. Investiția extraordinară vine cu sute de locuri de muncă și salarii pe măsură