levante valencia

Video Levante - Valencia 1-1. Ambele formații își mențin invincibilitatea în acest sezon din La Liga

Video Paulinho i-a adus victoria Barcelonei după primul său gol pentru catalani

panti-1

Video Pantilimon a primit uşor un gol după doar 14 minute în tricoul lui Depor

paulinho barca

16.09.2017, 19:32
  • Serie A, etapa a 21-a: Juventus - Genoa (luni, 21:45, Digi Sport 2)

VIDEO Getafe - Barcelona 1-2. Paulinho a înscris în premieră pentru Barcelona, în partida din deplasare cu Getafe, iar reuşita brazilianului a fost decisivă: a adus toate punctele catalanilor, care s-au impus cu 2-1 şi rămân cu maximum de puncte după patru etape.

Mijlocaşul în vârstă de 29 de ani a înscris la al patrulea meci în tricoul grupării blaugrana deşi a fost introdus pe teren abia în minutul 77, în locul lui Ivan Rakitic.

VIDEO GOLUL LUI PAULINHO

32 de minute a bifat Paulinho în campionat, în trei meciuri, plus 13 minute în Liga Campionilor, contra lui Juventus.

Barcelona l-a transferat pe Paulinho în această vară, de la Guangzhou Evergrande, pentru 40 de milioane de euro.

A fost meciul rezervelor pe Coliseum Alfonso Perez. Şi primul gol al catalanilor a fost marcat de un jucător introdus pe parcurs de inspiratul Ernesto Valverde: Denis Suarez, intrat la pauză în locul lui Iniesta, a marcat în minutul 62 pentru catalani.