Surpriză totală! Manchester United vrea un fost fotbalist de la Chelsea în locul lui Casemiro
Real Madrid pune la cale alte două transferuri de TOP în vară! Spaniolii au aflat totul
Marius Șumudică are contractul pe masă! Ar deveni unul dintre cei mai bine plătiți antrenori din SuperLiga
Fotbal Club
Real Madrid Real Madrid
4 - 0
Deportivo Alavés Deportivo Alavés
Sb 24.02.2018 17:15

Real Madrid - Alaves 4-0. Ronaldo, Bale şi Benzema au înscris golurile unei victorii spectaculoase

24.02.2018, 16:37

• Baraj EURO: Bosnia si Hertegovina - Ucraina, joi, 21:45, DGS 1

• WTA Miami Open: Simona Halep - Paula Badosa, 22:00, DGS 1

Real Madrid a obţinut a patra victorie consecutivă în La Liga. "Galacticii" au învins-o, acasă, pe Deportivo Alaves. Starurile lui Zidane puteau să dea lovitura în minutul 18, pe contraatac. Theo Hernandez l-a servit ideal pe Benzema, dar francezul a ratat finalizarea.

Atacantul de 30 de ani s-a revanşat chiar înainte de pauză şi i-a pasat cu călcâiul lui Cristiano Ronaldo, care a deschis scorul pe Bernabeu. În repriza secundă madrilenii au avut nevoie de 29 de secunde pentru a-şi dubla avantajul.

Karim Benzema i-a oferit o pasă decisivă şi galezului Gareth Bale. Defensiva lui Alaves a continuat să gafeze. Cristiano Ronaldo a marcat din nou şi a ajuns la 299 de goluri în La Liga. Pe final a marcat si Benzema, din penalty, şi a stabilit rezultatul final, 4-0 pentru Real.

A fost pentru prima dată, după aproape doi ani, când toate starurile din tripleta BBC au marcat într-un meci.

• 90+3 fm

Final de meci. Real Madrid câştigă cu 4-0

• 90+1 oc oc

Ocazie mare Real Madrid. Şutul lui Ronaldo trece puţin pe lângă poartă.

• 89 g g

GOOOL. Benzema înscrie din lovitură de la 11 metri. Ronaldo l-a lăsat să execute.

• 88 p p

Gareth Bale este faultat în careu şi obţine o lovitură de la 11 metri.

• 82 cg cg

Marcos Llorente primeşte cartonaşul galben după o intrare mai tare.

• 80 s s

Marcos Llorente intră pe teren în locul lui Casemiro.

• 75 oc oc

Daniel Ceballos încearcă să înscrie la prima atingere de balon. Pacheco este atent şi reţine mingea.

• 74 s s

John Guidetti iese de pe teren, în locul său intră Burgui.

• 73 s s

Zinedine Zidane face o schimbare. Intră Ceballos în locul lui Kovacic.

• 66 oc oc

Acţiune frumoasă a lui Theo Hernadez. Înlocuitorul lui Marcelo driblează spectaculos, dar este blocat de portarul advers.

• 63 s s

Iese Manu Garcia, în locul lui intră în teren Alvaro Medran.

• 62 s s

Abelardo face o mutare. Intră Ibai Gomez şi iese Alfonso.

• 61 g g

GOOOL. Ronaldo îi ridică din nou în picioare pe fanii echipei gazdă. Portughezul a înscris din careu din pasa lui Vasquez

• 57 oc oc

Varane trimite mingea cu capul după o lovitură de la colţ. Portarul respinge din nou în corner

• 54 oc oc

Benzema este cel mai periculos om al oaspeţilor. Francezul îi pasează lui Gareth Bale al cărui şut puternic trece peste poartă.

• 46 g g

GOOOL. Real Madrid începe furtunos repriza a doua. Manu Garcia greşeşte, mingea ajunge la Benzema care îi pasează ideal lui Gareth Bale. Galezul înscrie din careu cu un şut bine plasat.

• 46 fm fm

Real Madrid conduce la pauză după golul înscris de Cristiano Ronaldo

• 45 oc oc

Ocazie mare a oaspeţilor. Mingea ajunge la Alexis care şutează foarte puternic din careul mic, dar Navas respinge.

• 44 g g

GOOOL. Faza prelungită de atac, Benzema pasează cu câlcâiul şi mingea ajunge la Ronaldo. Portughezul şutează din întoarcere din careu şi deschide scorul.

• 37 oc oc

Alaves nu stă doar defensivă. Pedraza insistă şi şutează din careu, iar Navas respinge cu emoţii.

• 35 oc oc

Pasă Hernadez în careu, mingea ajunge la Lucas Vasquez care nu şutează cu putere. Pacheco reţine fără probleme.

• 32 oc oc

Guidetti profită de neatenţia apărării lui Real Madrid şi şutează de la marginea careului. Navas reţine fără emoţii.

• 25 oc

Fază spectaculoasă. Benzema centrează frumos în careu, Bale trimite din foarfecă, dar mingea trece pe lângă poartă.

• 23 fm fm

Benzema nu reuşeşte să trimită mingea în poartă din 2 metri. Francezul era în offside, dar fanilor nu le-a venit să creadă că Benzema nu a trimis mingea în plasă.

• 20 cg cg

Sobrino intră tare şi încasează un cartonaş galben.

• 18 oc oc

Ocazie uriaşă Real Madrid. 4 jucători pleacă pe contraatac, mingea ajunge la Benzema care şutează din careu pe lângă poartă. Francezul a lunecat în momentul şutului.

• 16 oc oc

Cristiano Ronaldo este cel mai insistent jucător al echipei lui Zidane. Şutul portughezului este reţinut fără emoţii.

• 13 oc oc

Sobrino scapă singur cu portarul adversar, dar portarul Navas iese din careu şi respinge mingea, riscând o accidentare.

• 9 oc oc

Prima ocazie a meciului. Cristiano Ronaldo şutează frumos din careu, dar mingea trece pe lângă poartă.

• 5 cg cg

Perez a primit cartonaşul galben după un fault

• 4 fm fm

Pedraza cade în careu şi oaspeţii cer penalty. Jucătorul a avut nevoie de 3 minute de îngrijiri medicale.

• 1 sr1 sr1

A început partida Real Madrid-Deportivo Alaves.

• 0 fm

Moment de reculegere emoţionant înainte să înceapă meciul, în memoria poliţistul decedat la Bilbao în conflictul dintre forţele de ordine şi fanii ruşi.