ancelotti-carlo
Carlo Ancelotti, așa cum rar a fost văzut. Ce a făcut antrenorul lui Real Madrid în pauza competițională
profimedia-0820711433
Bayern Munchen, gata să plătească 40.000.000€ pentru fotbalistul cu doar 7 meciuri pentru Real Madrid
FOTBAL: FC CFR 1907 CLUJ SA - AFC HERMANNSTADT SIBIU, SUPERLIGA SUPERBET (08.03.2024)
Trei milioane de lire sterline pentru Philip Otele!
LIVE Fotbal Club
Real Madrid Real Madrid
1 - 2
Girona Girona
Du 17.02.2019 13:00

Real Madrid - Girona 1-2. Catalanii au "spart gheața", chiar pe Bernabeu, după 13 meciuri fără victorie!

17.02.2019, 14:45

• Liga 2: Corvinul - Buzău, joi, 19:00, DGS 1

• Media: Digi Sport Special, joi, 21:30, DGS 1

Girona a reuşit una dintre cele mai mari surprize ale acestei ierni. Condusă la pauză de Real Madrid, gruparea catalană a câştigat cu 2-1 pe Santiago Bernabeu. Girona venea după 13 meciuri fără victorie. Mai mult, micuța echipă catalană a reuşit pentru prima oară în istorie să învingă Real Madrid!

Nimic nu prevedea dezastrul. După ce portarul Courtois şi-a spart nasul, prima ocazie i-a aparţinut lui Lucas Vasquez. Casemiro a deschis scorul în minutul 25 şi totul părea sub control. După pauză, jocul s-a schimbat total. Girona a avut o dublă ocazie. Apoi, Ramos a făcut henţ în careu şi Stuani a transformat penalty-ul. Oaspeţii au avut şi o bară, iar în minutul 71 Portu a întors rezultatul.

Real a terminat meciul în 10 oameni, după eliminarea lui Ramos, din minutul 90. La ultima fază, Courtois îi putea aduce un punct Realului. Trupa lui Solari a suferit a treia înfrângere acasă din acest sezon și a rămas la 9 puncte în spatele liderului Barcelona.

• 90+6 final

FINAL. Real Madrid pierde acasă în fața Gironei, scor 1-2, deși la pauză a condus cu 1-0.

• 90+5 oc oc

OCAZIE! Coutois vine în careul catalanilor, la ultima fază a meciului, reia cu capul, iar mingea trece puțin pe lângă poartă!

• 89 cgr cgr

Ramos vede al doilea galben și este eliminat!

• 75 g g

GOOL GIRONA! Portu înscrie de această dată! Realul nu se regăsește de peste 15 minute.

• 74 s s

Santiago Solari face o schimbare, Mariano Diaz îl înlocuiește pe Dani Ceballos

• 71 oc oc

OCAZIE! A doua bară pentru Girona, după cea de la faza penalty-ului! Portu a avansat în flancul drept, a intrat în careu și a tras violent, mingea a lovit vinclul porții lui Courtois.

• 66 s s

Schimbare la Real Madrid, intră Gareth Bale în locul lui Marco Asensio.

• 66 cg cg

Sergio Ramos a văzut și cartonașul galben.

• 65 g g

GOOL GIRONA! Stuani transformă de la punctul cu var!

• 64 p p

PENALTY! Ramos apară ca un veritabil portar o minge trimisă spre poarta Realului din careul mic!

• 59 oc oc

OCAZIE! Alex Garcia reia, pe recuperare, din 4-5 metri, mult peste poartă! Ce ratare, cea mai mare ocazie, probabil, din 2019 în La Liga.

• 58 s s

Vinicius Junior intră în locul lui Lucas Vasquez.

• 52 oc oc

OCAZIE! Benzema, singur în careul mic, reia cu capul, puțin pe lângă!

• 50 info

78.099 de spectatori urmăresc în acest momentul partida de pe Santiago Bernabeu

• 49 oc oc

OCAZIE! Benzema, pe recuperare, trage, mingea deviată iese în corner.

• 48 cg cg

Lozano vede primul galben al partidei.

Începutul reprizei secunde.

PAUZĂ. Realul conduce cu 1-0, gol Casemiro, în minutul 25.

• 44 fm fm

Marcelo marchează, din interiorul careului, dar se fluieră offside, din nou decizie corectă.

• 41 oc oc

OCAZIE! Benzema pătrunde, se află în unghi, dar șutul său puternic, pe sus, este respins de Bounou.

• 40 fm fm

Granell trage din afara careului, puțin pe lângă poartă.

• 25 g g

GOOOL REAL MADRID! Casemiro înscrie al treilea său gol în acest sezon! Ce formă pentru mijlocașul defensiv brazilian. A fost o reluare cu capul, după o centrare a lui Toni Kroos.

• 19 oc oc

OCAZIE! Stuani pătrunde, trage destul de modest, dar tare, și Courtois respinge în lateral.

• 17 oc oc

OCAZIE! Lucas Vasquez a pătruns în careu și cu o reluare de efect a încercat să-l execute pe Bounou, care a respins senzațional.

• 2 info

Coutois este KO și primelte îngrijiri medicale.

• 2 fm fm

Stuani a scăpat spre poartă, talonat din spate de Casemiro, a șutat fix în fața lui Courtois, mingea a iesit in afara terenului, iar tusierul a arătat corect pozițe de offside.