Exclusiv Gică Craioveanu a prefațat returul dintre Manchester City și Real Madrid: "E cea mai bună echipă din lume!"
Real Betis v Real Madrid CF - LaLiga EA Sports, Sevile, Spain - 09 Dec 2023
Bellingham și-a lăudat antrenorul înainte de Manchester City - Real Madrid: ”Este o persoană foarte drăguță!”
Madrid, Spain, 9th April 2024. A view of the official match balls during the UEFA Champions League match at the Santiago
Exclusiv Surprinzător! A văzut cine s-a calificat în semifinalele UCL și a spus clar ce echipă va câștiga trofeul

Video Real Madrid – Levante 6-0. Madrilenii au făcut scorul sezonului! Oaspeții, condamnați la retrogradare

13.05.2022, 00:20

Real Madrid a făcut un spectacol total pe Santiago Bernabeu. Madrielenii au reușit scorul sezonului în fața celor de la Levante, 6-0.

Real Madrid v Levante UD - La Liga Santander, Spain - 12 May 2022
Jucătorii celor de la Real Madrid la meciul cu Levante / Foto: Profimedia

• Cupa României: Oțelul - U Cluj, joi, 20:30, DGS 1

Chiar dacă este deja campioană în La Liga, ”Los Blancos” nu au slăbit-o deloc pe Levante și au condamnat-o la retrogradare.

”Albii” puteau deschide scorul încă din minutul 2, când Benzema a șutat în forță din afara terenului, însă portarul lui Levante a avut o intervenție bună.

Real Madrid a deschis scorul în minutul 13 când Mendy a avansat foarte bine în flancul drept și a șutat din interiorul careului. După doar trei minute, madrilenii puteau marca din nou, prin Fede Valverde care a trimis cu capul în bara laterală a porții lui Cardenas.

În minutul 19, scorul a devenit 2-0. Vinicius a centrat perfect la bara a doua, acolo unde se afla Karim Benzema. Francezul a trimis cu capul direct în poartă.

Madrilenii au marcat din nou în minutul 34. Modric a expediat o pasă perfectă lui Rodrygo care a înscris cu ușurință în poarta lui Cardenas.

Fede Valverde a lovit din nou bara în minutul 42, atunci când a șutat puternic direct în transversală.

În ultimul minut al primei reprize, Vinicius a înscris după o combinație superbă în interiorul careului cu Luka Modric.

Asaltul madrilenilor a continuat în minutul 68. Karim Benzema a scăpat singur cu Cardenas, a driblat în fața porții și i-a pasat lui Vinicius care a marcat în poarta goală.

În minutul 83, madrilenii au dat încă o lovitură, atunci când Vinicius și-a depășit doi adversari la marginea careului și a înscris elegant în poarta lui Cardenas.

VIDEO Rezumatul partidei Real Madrid - Levante 6-0

Min. 90: Final de meci!

Min. 83: Gool Real Madrid! Vinicius își depășește doi adversari la marginea careului și șutează din unghi la poarta lui Cardenas.

Min. 68: Gool Real Madrid! Karim Benzema scapă singur cu Cardenas, driblează în fața porții și îi pasează lui Vinicius care trimite cu latul în poarta goală.

Min. 58: Gol anulat pentru Real Madrid! Vinicius trimite în poarta lui Levante, dar reușita sa este anulată pentru ofsaid.

Min. 56: Ocazie pentru Real Madrid! Rodrygo șutează din interiorul careului, dar balonul trece puțin pe lângă poartă.

Min. 45: Gool Real Madrid! După o combinație frumoasă cu Luka Modric, Vinicius ajunge în flancul porții și nu îi dă nicio șansă lui Cardenas.

Min. 42: Ocazie pentru Real Madrid! Fede Valverde expediază o torpilă care lovește puternic transversala porții lui Levante.

Min. 34: Gool Real Madrid! Modric îi pasează în fața porții lui Rodrygo care marchează cu ușurință în poarta lui Cardenas.

Min. 31: Gol anulat pentru Real Madrid! Rodrygo trimite în poarta lui Levante, dar asistentul ridică fanionul.

Min. 19: Gool Real Madrid! Vinicius expediază o centrare perfectă la bara a doua, acolo unde așteaptă Karim Benzema care trimite cu capul în poartă.

Min. 16: Ocazie pentru Real Madrid! Valverde ajunge la o centrare expediată în interiorul careului și trimite cu capul în bara porții lui Cardenas.

Min. 13: Gool Real Madrid! Mendy avansează foarte bine în flancul drept și șutează din interiorul careului pentru 1-0.

Min. 11: Ocazie pentru Levante! Pepelu șutează puternic din lovitură liberă, dar balonul este deviat și iese în afara terenului.

Min. 2: Ocazie pentru Real Madrid! Benzema șutează puternic de la douăzeci de metri, dar balonul este respins de Cardenas.

Min. 1: Începe meciul!

Real Madrid: Courtois - Vazquez, Vallejo, Nacho, Mendy - Valverde, Camavinga, Modric - Rodrygo, Benzema, Vinicius

Levante: Cardenas - Miramon, Pier, Postigo, Caceres, Son - Radoja, Pepelu, Melero - Gomez, Morales

Trupa lui Carlo Ancelotti a cedat în ultimul meci din La Liga, scor 0-1, pe terenul celor de la Atletico Madrid, însă madrilenii sunt deja campioni și nu mai au nicio grijă în ceea ce privește competiția internă. În acest moment, Realul are cu nouă puncte mai mult decât Barcelona, cu trei etape înainte de finalul sezonului, însă are cu un meci disputat în minus.

• În partida tur, Levante și Real Madrid au fost protagonistele unei remize spectaculoase, scor 3-3, în etapa a doua din La Liga

În acest moment, campioana Spaniei se concentrează doar pe finala UEFA Champions League, acolo unde va da peste Liverpool, pe 28 mai, la Paris.

Levante, codașa din La Liga. Real Madrid - Levante, Live Video, 22:30, Digi Sport 1

Levante ocupă locul 20 în momentul de față, cu 29 de puncte acumulate în 35 de meciuri disputate. "Roș-albaștrii" sunt la șase puncte distanță față de Cadiz, ocupanta primei poziții care asigură salvarea de la retrogradare.

Formația pregătită de Lisci Alessio a câștigat în ultimul meci, scor 1-0, contra celor de la Real Sociedad și speră să producă surpriza pe Santiago Bernabeu.

Real Madrid - Levante, Live Video, 22:30, Digi Sport 1. Echipele probabile

Real Madrid: Thibaut Courtois - Dani Carvajal, Eder Militao, Nacho Fernandez, Ferland Mendy - Fede Valverde, Casemiro, Luka Modric - Rodrygo, Karim Benzema, Vinicius Junior.

Levante: Dani Cardenas - Jorge Miramon, Rober Pier, Oscar Duarte, Ruben Vezo, Son - Nemanja Radoja, Pepelu, Gonzalo Melero - Dani Gomez, Jose Luis Morales.

Etichete: real madrid , levante , etapa 36 la liga

Vedeta de filme pentru adulți Jenna Jameson a mai primit o lovitură după ce medicii i-au spus că mai are câteva luni de trăit

Jenna Jameson, fost star de filme pentru adulți, în vârstă de 50 de ani, a anunțat în urmă cu o...

FC Barcelona v Paris Saint-Germain: Quarter-final Second Leg - UEFA Champions League 2023/24
Notele primite de Istvan Kovacs în marile publicații sportive, după Barcelona - PSG 1-4

Barcelona a fost învinsă la scor de PSG, 1-4, în returul sferturilor de finală ale UEFA Champions...

Ilie Năstase a apărut de mână cu ”cea mai frumoasă femeie din lume”: ”I-a luat trei ani”
Screenshot 2024-04-16 at 21.24.53
Gesturile pe care nimeni nu le-a înțeles făcute de Ronald Araujo, după ce Istvan Kovacs l-a eliminat și l-a pus la punct
"S-a terminat!" Presa catalană nu a avut milă de Istvan Kovacs. Cuvinte greu de digerat pentru centralul român
xavi kovacs (20)
După o lună, Adrian Mutu și-a dat șapca jos! Ce a ieșit
Screenshot 2024-04-02 at 23.10.18

Reacția lui Carlo Ancelotti, după ce Real Madrid s-a calificat în semifinalele Champions League
profimedia-0865823595
Pep Guardiola a descris într-un singur cuvânt jocul lui Manchester City cu Real Madrid
Cristiano Ronaldo a câștigat procesul și trebuie să primească 10 milioane de euro imediat!
Screenshot 2024-04-17 at 22.11.33
Planul prin care Real Madrid a eliminat-o pe Manchester City la ”loteria penalty-urilor”
Manchester City v Real Madrid - UEFA Champions League
Avem tabloul complet al semifinalelor UEFA Champions League! Când se joacă meciurile și premiile puse în joc
profimedia-0346362159
Reese Witherspoon, în șort de sport, necoafată și nemachiată, într-o zi oarecare. Bucuroasă ca un copil după o întâlnire specială
Profit uriaș raportat de Dinamo în 2023! De unde provin milioanele de euro
Gigi Becali vrea să îl ia pe Juan Bauza pentru Liga Campionilor. Adrian Mititelu a luat decizia în privința transferului
Zendaya, fotografiată din toate unghiurile pe covorul roșu. Actrița a făcut furori într-o rochie de prințesă cu un corset din dantelă
Fiica lui Travis Barker, imagini care stârnesc noi controverse după ce anterior a susținut că este „frumoasă natural”, nu operată
De ce a dinamitat Armata Română cel mai frumos pod din ţară, construit de Anghel Saligny
Cum reușesc șoferii să scape de amendă chiar dacă circulă cu viteză? Poliția nu are ce să le facă
Cum funcționează detectorul de minciuni. Ce e poligraful și cât de precis este în a identifica adevărul
VIDEO Madalina Ghenea e istorie! Tenismenul Dimitrov a înlocuit-o cu o sportivă ce este expertă la Eurosport. În plus conduce un Lamborghini de 700.000 de dolari
Mihai Stoica nu s-a putut abține și a ironizat-o pe Real Madrid chiar în timpul meciului cu Manchester City