Guardiola a rupt tăcerea! Cum a comentat execuția lamentabilă a lui Bernardo Silva, după ce City a ieșit din UCL
Manchester City v Real Madrid - UEFA Champions League
Florentino Perez a decis! I-a găsit înlocuitor fotbalistului care a anunțat că pleacă de la club, după 17 ani
FOTBAL:FARUL CONSTANTA-CFR CLUJ, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (19.04.2024)
Video Hagi, despre noua ”perlă” de la Farul. ”Are mult talent, știe cu mingea, vede golul”
Etapa 5 Liga a 2-a: Corvinul Hunedoara-Mioveni
Play-off
Real Madrid Real Madrid
2 - 0
Real Valladolid Real Valladolid
Sb 03.11.2018 17:15

Real Madrid - Valladolid 2-0. Madrilenii au învins chinuit pe final, după un autogol și un penalty

03.11.2018, 19:00

• SuperLiga: FCU Craiova - Dinamo, sâmbătă, 17:30, DGS 1

• SuperLiga: FCSB - Rapid, sâmbătă, 20:30, DGS 1

Benzema putea să încheie seria neagră a Realului încă din minutul patru al meciului cu Valladolid. Atacantul francez nu a marcat şi campionii Europei s-au chinuit o repriză cu Valladolid.

Antonito a ratat singur cu portarul, apoi, Enes Unal şi-a trecut şi el în cont o mare ratare. A fost 0-0 la pauză, iar jucătorii lui Solari au ieşit mai motivaţi de la vestiare.

Casemiro a ratat pe bandă rulantă. Totuşi, cele mai mari ocazii le-au aparţinut oaspeţilor. Înspirat, Solari l-a trimis pe teren pe puştiul de 18 ani, Vinicius. Brazilianul a contribuit la autogolul lui Kiko.

Cu câteva minute înainte de final, Benzema a obţinut penalty-ul din care Sergio Ramos a stabilit scorul final, 2-0. A fost prima victorie a Realului după patru înfrângeri şi o remiză în La Liga.

• 90 fr2 fr2

Final de meci. Real Madrid se impune cu două goluri marcate pe final.

• 88 g g

GOOOOL Real Madrid! Sergio Ramos transformă, cu o scăriță, penalty-ul.

• 87 p p

Penalty pentru Real Madrid. Benzema e faultat de Calero.

• 85 s s

Ultima schimbare la Valladollid. Moyano e înlocuit cu Cop.

• 83 g g

GOOOOOL REAL! Madrilenii deschid scorul după un șut al lui Vinicius, deviat de Olivas în propia poartă.

• 79 oc oc

Ocazie a celor de la Valladolid. Șutul lui Verde e respins de Courtois.

• 76 s s

A doua schimbare la Valladollid. Iese Suarez și intră Plano.

• 74 s s

Ultima schimbare la madrileni. Asensio e înlocuit cu Vinicius.

• 71 s s

Schimbare la Real Madrid. Bale e înlocuit cu Lucas Vazquez

• 69 s s

Schimbare la Valladollid. Toni e înlocuit cu Verde

• 66 oc oc

A doua bară pentru Valladollid. Toni trimite în transversală.

• 57 oc oc

Bară Valladollid. Ruben Alcaraz nimerește transversala.

• 56 s s

Schimbare la Real. Iese Casemiro, intră Isco

• 55 oc oc

Două ocazii mari in aceeași fază pentru Real. Benzema trage, Masip respinge, apoi Casemiro nu reușește să-l învingă de la distanță pe același Masip.

• 54 oc oc

Kroos centrează de pe stânga, iar Casemiro trimite cu capul peste poartă, din doi metri.

• 46 sr2 sr2

Începe repriza a doua.

• 45 fr1 fr1

E pauză pe Santiago Bernabeu.

• 45 cg cg

Asensio primește primul cartonaș galben al meciului.

• 40 oc oc

Ocazie Valladolid. Toni centrează de pe dreapta, iar Unal trimite cu capul pe lângă.

• 36 oc oc

Ocazie Real Madrid. Asensio centrează de pe stânga, Bale sare la cap, dar Nacho Martinez îl "acroșează" în timpuș săriturii, iar galezul cade urât, deși apucă să trimită mingea puțin pe lângă.

• 33 oc oc

Ocazie mare Valladolid. Leo Suarez îl lansează excelent pe Antonito, care pătrunde pe partea stângă, intră în careu și îl lobează pe Courtois, dar mingea trece puțin peste.

• 17 oc oc

Benzema trimite cu capul direct în brațele lui Masip, tot din centrarea lui Reguilon.

• 15 oc oc

Casemiro trimite cu capul, după centrarea lui Koroos, din lovitură liberă, dar mingea trece peste

• 12 oc oc

Ocazie Real Madrid. Centrarea lui Reguilon de pe stânga e reluată cu capul de Bale, dar mingea trece puțin peste

• 4 oc oc

Prima ocazie mare a meciului aparține celor de la Real Madrid. Asensio îl lansează perfect pe Benzema, dar atacantul francez trage la o palmă de poartă.