Dependenţi de Cristiano Ronaldo. Bale şi Benzema n-au înscris fără portughez pe teren

Video Sevilla - Eibar 3-0. Andaluzii, neînvinşi în noul sezon

dembele debut barcelona

Video Dembele, debut promițător la Barcelona! Assist la golul înscris de Suarez

sevilla eibar

09.09.2017, 22:01
  • Handbal feminin, Champions League: CSM București - Gyor (vineri, ora 20:30, Digi Sport 1)

Sevilla e neînvinsă după trei etape în La Liga: şi-a trecut în cont a doua victorie după 3-0 cu Eibar.

Pe Sanchez Pizjuan, Ben Yedder şi Nolito au ratat cele mai mari ocazii ale unei primei părţi dominată clar de gazde.

Imediat dupa pauză, Nolito a pasat decisiv pentru primul gol, marcat de Ganso. Cea mai mare ocazie a oaspeţilor a venit în minutul 69, prin Kike. Apoi, Ben Yedder a făcut 2-0 cu 15 minute înainte de final.

În prelungiri, Nolito a stabilit scorul final, 3-0 pentru Sevilla, după o fază frumoasă creată de jucătorii antrenaţi de Eduardo Berizzo.

ECHIPELE

Sevilla: Sergio Rico - Mercado (Corchia, 72), Dani Carrico, Lenglet, Escudero - N’Zonzi - Ganso (Geis, 86), Sarabia, Jesús Navas (Correa, 79), Nolito - Ben Yedder.

Eibar: Dmitrovic - Capa, Ramis, Oliveira, Jose Angel (Bebe, 78) - Ivan Alejo (Pena, 39), Dani García, Escalante, Inui (Rivera, 61) - Kike Garcia, Sergi Enrich.

VEZI AICI PROGRAMUL COMPLET AL CANALELOR DIGI SPORT

Autostrada Bucureşti-Piteşti seamănă acum cu un câmp de luptă, o spun chiar muncitorii.

fan atletico (6)

Revoltă fără precedent a poliţiştilor

Video Atletico - Sevilla 1-2. Andaluzii, primii care câştigă pe noul stadion al madrilenilor

Atletico Sevilla

Video Derby fără portari! Statistica surpriză de la finalul meciului Sevilla-Betis