bilbao sociedad

Athletic Bilbao - Real Sociedad 3-2! Spectacol total în derby-ul Ţării Bascilor

Video Sporting Gijon - Valencia 1-2. A treia victorie în ultimele patru meciuri pentru "lilieci"

costa

Video Villarreal - Celta 5-0! Adversara Stelei din EL nu a avut milă de adversar

valencia

16.10.2016, 23:30

Valencia a ajuns la a treia victorie în ultimele 4 etape din La Liga. Cu Cesare Prandelli pe bancă, "liliecii" s-au impus în deplasare pe terenul celor de la Sporting Gijon, una dintre candidatele la retrogradare.

Mario Suarez a deschis scorul în minutul 7 după o fază colectivă de toată frumuseţea. În minutul 41 Carlos Castro a egalat, din centrarea ideală a lui Isma Lopez.

În minutul 65 Suarez şi-a trecut în cont dubla în urma unei faze fixe. Gazdele nu au avut forţa să revină iar Sporting Gijon - Valencia s-a terminat 1-2. Pentru "lilieci" a fost abia a treia victorie a sezonului.