g bale

VIDEO Bale, accidentat iar la gleznă. E golgheter absolut cu capul în Top 5 campionate

VIDEO Benzema, cel mai bun raport goluri/minute în La Liga. S-a rupt la meciul 300

zizou-1

VIDEO Realul lui Zidane, un gol la 18 minute! Primul antrenor ”galactic” care reușește asta

karim benz

17.01.2016, 19:23
  • Fotbal, Liga 1: Astra - Dinamo (sâmbătă, 19:45, Digi Sport 1) şi Iaşi - Viitorul (sâmbătă, 19:45, Digi Sport 2)

• Tenis: WTA Dubai (FINALA), Digi Sport 2: E. Svitolina - D. Kasatkina e sâmbătă, la ora 17:00

Două goluri și un assist sunt cifrele lui Karim Benzema la meciul său cu numărul 300 la Real Madrid, în victoria cu 5-1 cu Sporting Gijon. Atacantul francez a pasat decisiv la golul doi al ”galacticilor”, marcat de Cristiano Ronaldo, în minutul 9, marcând apoi pentru 3-0 în minutul 18 și recidivând în minutul 41, pentru 5-0.

Golgheterul la zi în La Liga, la egalitate cu Cristiano Ronaldo, ambii cu câte 16 goluri, Benzema este fotbalistul cu cea mai bună medie de goluri pe minute jucate. Francezul înscrie la fiecare 68 de minute de joc (16 goluri în 1079 de minute).

În partida cu Sporting Gijon, atacantul lui Real Madrid a părăsit terenul de joc în minutul 64, acuzând dureri la glezna dreaptă. Deși inițial se părea că accidentarea francezului s-a produs la o ciocnire cu coechipierul său James Rodriguez, reluările au arătat că nu a existat contact între cei doi.

La fel ca Gareth Bale, ieșit și el de pe teren, cu Gijon, accidentat, Benzema va efectua mai multe teste marți, pentru a se afla gravitatea accidentării sale.

Vezi primul gol al lui Benzema cu Gijon:

Vezi al doilea gol al lui Benzema cu Gijon:

Vezi faza accidentării lui Benzema:

Cifrele lui Benzema la Real Madrid:

300 de meciuri - 153 de goluri
215 victorii, 42 remize, 43 de înfrângeri

Meteorologii anunță cod portocaliu de frig în următoarele zile în aproape toată țara. Harta...

Video ASU Poli Timișoara - Chindia Târgoviște 1-2. Rezultatele din etapa 22 a ligii secunde