VIDEO Munir a marcat cel mai rapid gol al Barcelonei din acest sezon de La Liga

VIDEO Degringoladă în apărarea Barcelonei! Gafe pe bandă, bară și gol Malaga

Zidane nu vrea niciun transfer și Real ar putea rămâne fără noutăți până în 2017

iniesta barcelona

23.01.2016, 17:58
  • Handbal, Liga Campionilor: Gyor - CSM Bucureşti (luni, 20:00, Digi Sport 1)

• Liga 1, etapa a 26-a: FCSB - Sepsi (duminică, 20:45, Digi Sport 1)

VIDEO Malaga - Barcelona. Apărarea Barcelonei a arătat slăbiciuni clare în prima repriză a meciului de pe La Rosaleda, iar Malaga a reușit să egaleze la 1, după o serie de greșeli imense ale fundașilor lui Luis Enrique.

Echipa lui Javi Gracia a început să caute culoare către poarta lui Claudio Bravo, după ce Munir a marcat cel mai rapid gol al sezonului pentru campioana Spaniei și a Europei, după doar 63 de secunde.

În minutul 14, Chory Castro a lovit bara și dădea trăgea un semnal de alarmă pentru catalani. Apărătorii nu l-au recepționat la timp și au urmat două faze în care au gafat flagrant.

În minutul 25, Busquets i-a pus pe adversari pe contraatac cu o pasă înapoi trimisă greșit și Vermaelen a căzut, fără a fi presat, lăsându-l pe Mascherano singur cu doi atacanți. Argentinianul a rezolvat, în cele din urmă, cu un tackling excelent în careu. Charles a cerut lovitură de la 11 metri, însă a primit un cartonaș galben și oaspeții au scăpat cu bine. Reluările arată că Mascherano a intervenit direct la minge.

Gazdele au egalat în minutul 32, la o jumătate de oră de la golul Barcelonei, după o nouă eroare în apărarea adversă. Mascherano, impecabil la faza precedentă, a fost cel care a greșit o pasă simplă, din apărare, care i-a adus din nou pe cei de la Malaga în poziție de gol. De această dată au reușit să profite și Juanpi a împins mingea în poartă.

VIDEO Bara lui Chory Castro

VIDEO Gafele lui Busquets și Vermaelen

VIDEO Golul lui Charles

Meteorologii anunță cod portocaliu de frig în următoarele zile în aproape toată țara. Harta...

Video Coutinho a debutat la Barcelona în uralele a zeci de mii de fani. Cum s-a bucurat la golul lui Suarez

coutinho debut barcelona

Al doilea cel mai mare stadion din țară riscă să se prăbușească. „Nu putem discuta de investiții”

Video Espanyol - Barcelona 1-0. Gol marcat de Oscar Melendo. Messi a ratat un penalty

messi ratare penalty barcelona

Video Faza meciului la Barcelona: umilință dublă! Messi și Jordi Alba i-au dat mingea printre picioare de două ori în două secunde